Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Film, který by měl být zrušen

6. února 2015 v 17:39 | Terka M. |  Tereza´s Reports
Článek o tomto filmu jsem na tento internetový magazín již psala, ale znovu ho dávají na Nově jako kdyby to bylo kdo ví co. Asi vás již podle úvodu napadne, o který film se jedná, ale přesto... nad tím článkem přemýšlím už pomalu od rána a musím ho bezpodmínečně sepsat. A důvod, proč ho píšu sem a ne na svůj osobní blog? Řekněme, že mě Greenia/Mimi Cold povzbudila, abych tomu ještě dala šanci a napsala sem něco smysluplnějšího než to, že se vracím.

---

Jedná se o film katastrofický, který jsem viděla snad jenom jednou, tuším. A to vlastně ani ne celý, nějak mě nebavil. Přišlo mi, jako by ho vytvořili, aby se lidé začali bát konce světa. Vzpomeňte si, jak často jsme slýchávali v televizních novinách (hlavně na zpropadené Nově) o tom, jak nás během pár dní čeká konec světa. Stejného dne, na který byl podle všeho mylně předpovězen konec světa, Blog.cz změnil titulní stranu kvůli které byli všichni nespokojení.

Stěhovali se na jiné domény. Nejčastěji na blogspot. A abych pravdu řekla, osobně jsem to taky zvažovala, ale má lenost mě nakonec přemohla a já jsem tomu ráda, protože to prostředí tady, tu komunitu tady, prostě miluji. A taky, prostě jsem si na současnou titulku zvykla natolik, že na ni nedám dopustit.

Až si říkám, zda nás i v těch televizních novinách nechtěli na změny na Blog.cz připravit, i když to asi zní jako hloupost, takže mých konspiračních teorií nechám. Pravdou je, že jsem nikdy v ten konec světa nevěřila, ale věřila jsem v to, že se svět začne nějakým způsobem měnit a mám dojem, že se mé očekávání začíná měnit. Lidé začínají hloupnout, naivně věřit v to, že se všechno obrátí v dobro.

To samozřejmě není nic proti ničemu, i já věřím v mír, ale chtěla jsem tím říct, že si často potřásám hlavou, jak jsou ti lidé hloupí. Což platí zejména pro diskutující na zpravodajských portálech (namátkou třeba Novinky.cz, iDnes.cz...). Nechávají se zbytečně vyprovokovat naším prezidentem a Kalouskem, kterým to očividně dělá radost, když lidi naštvou.

Tohle však není to, o čem jsem zde chtěla mluvit. Samozřejmě, že ne. Chtěla jsem tu mluvit o filmu, který za žádných okolností nedoporučuji. Který je tak příšerný, že tím, že ho natočili, akorát vyplýtvali čas, který by mohli použít na něco mnohem lepšího. Jedná se o film 2012, nejhorší film všech dob. Absolutně nechápu, jak se někomu může tady toto 'dílo' líbit, ale asi s tím nic nenadělám. Ale co mě štve daleko víc, je to, že ho Nova cpe každou chvilku do vysílání.

Nejsem si tedy úplně přesně jistá, kdy byl v televizi naposledy, ale nebylo to zrovna nedávno nebo vlastně... já vůbec netuším, ale vím, že si ještě pamatuji, že to tam před nějakou dobou nacpali. Vím, nikdo mě nenutí se na něj dívat a já se na něj dívat rozhodně nebudu. Kromě jiného je zítra ne jedničce Zpívá celá rodina a to mě opravdu bavilo, ten díl minulý týden, takže určitě nebudu mít nouzi a i kdyby tam nic nebylo, pořád existují knížky, no ne? A vzhledem k tomu, že tu mám ještě dva nepřečtené recenzáky od Knihcentra, minimálně milion knížek z knihovny a k tomu pět recenzáků od Fragmentu, co mi dneska přišly... když se nad tím tak zamyslím, na tu televizi bych se neměla dívat vůbec.

Tak teď netuším, zda má tento můj článek vůbec nějaký smysl nebo ho postrádá, ale vlastně jsem do něj napsala to, co jsem chtěla, takže si nemůžu stěžovat. Jen jsem se mohla trochu víc zaměřit na titulek článku, ale nebojte se, až se napíšu další článek, pokusím se, aby lépe souvisel s titulkem. Nyní se loučím s tím, že se vrhnu do čtení Deliria, které mám do knihovny vrátit ze všech knih nejdřív, protože si ho samozřejmě při mém štěstí někdo rezervoval...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama