Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Češi na cestách aneb jejich cestovní zvyky

11. března 2014 v 21:52 | Mimi Cold

Včera večer jsem se vrátila z pětidenní dovolené v Británii. Všechno bylo fajn. Byli jsme jedna česká skupina o 30ti osobách a já za těch pár dní přišla na pár českých odporných cestovních zvyků, které najdete opravdu snad jenom u lidí z České republiky.


---

1) Ať češi jedou kamkoliv řízky jim dělají společnost. Nevím, čím to je a ani, kdo vymyslel tuhle tradici brát si jako jídlo řízky, ale je to tak. I na cestu do Británie měla skoro celá skupina řízky s chlebem, pěkně zabalené v alobalu.

2) Malé snídaně, tohle je hnus, málo místa... Další českou specialitou je stěžování si na všechno možné. I kdyby z nebe začali padat padesátikoruny, tak si začneme stěžovat, že nám dělají boule na hlavě.

3) Co je zadarmo, to si nabereme do kapes. Přesně takhle bych nazvala hlavní motto všech čechů. Na téhle dovolené jsem zažila tři případy české chamtivosti.
- První bylo, když jsme jeli na výletní lodi a při výstupu byla na jednom stole mísa s těma malýma mlíčkama do kávy. Skoro polovina skupiny k míse naběhla a nabrala si do kapes pět a více mlíček.
- Druhý případ byl, když jsme šli ve městě kolem jedné pizzerie, u které stál chlápek s ochutnávkou. Ochutnal každý pátý brit a najednou šla naše skupina a chudák nabízeč ochutnávek přišel o všechno během několika vteřin. Měli jste vidět jeho vyjukaný pohled, a jak vyděšeně s prázdným tácem odešel zpátky.
- Třetí případ. Na pokojích byli každý den pytlíčky s kávou, cukrem a malými mlíčky do kafe. Na letišti se všichni vychloubali s igelitovými sáčky plných těhle věcí z pokoje a ještě máslíčkama, nutelou a marmeládou ze snídaní.

4) Přepočítáváme každou korunu. Pořádně si neuvědomujeme, že jsme ve státě, který má jiné poměry, a proto tam prostě minerálka stojí libru, což je v přečtu na naše asi třicet korun. Většina naší skupiny raději pila vodu z vodovodu a nebo místo kupovaného jídla, jedli již zmiňované řízky.

Opravdu nechápu, proč jsme takoví, a kdy se náš stát tyhle zlozvyky odnaučí. Já osobně se tomuhle všemu snažím vyhýbat a nedělám to. Napomínám svoji rodinu, aby to nedělali. A raději si koupím 'Fish and Chips' než tři dny jíst kuřecí řízky s chlebem nasáklým omastkem. A co vy? Jaký na to máte názor? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | E-mail | Web | 14. března 2014 v 9:14 | Reagovat

Já jsem se dočetl o cestování na novém magazínu. Internetový magazín O čem se mluví mě fakt zaujal.

2 Elemona Elemona | Web | 12. června 2014 v 21:47 | Reagovat

Ahoj, s tvým článkem souhlasím i nesouhlasím:
1) Řízek s chlebem je dobrá svačina, sice ji moc nemívám a nechce se mi smažit řízek jen abych si udělala svačinu, takže mě ani nenapadlo, že to je nějaká "tradice", ale je to dobré. :)
2) Stěžování si - někteří jsou holt takoví - i já si občas stěžuju, ale spíš na věci, co musím skoro denně používat, než na věci na dovolené, kam se podívám jednou, možná párkrát...
3) V braní věcí zadarmo se sice hlídám, zvlášť když si nejsem 100% jistá, že si to můžu vzít, ale na druhou stranu chápu, proč si to nevzít, když někdo nabízí, že? Když mi kamarád nabídne čokoládu, taky si vezmu. ;-)
4) Tomu, že češi přepočítávají každou korunu se v dnešní době nemůžeme moc divit - vzhledem k tomu, jak naše vláda hospodaří s penězi a jak obyčejní lidé těch peněz mají zatraceně málo. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama