Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Jak to bude v roce 2014?

1. ledna 2014 v 18:17 | Terka M. |  Tereza´s Diary
V tomhle článku vám přináším malé info, kde se dozvíte o tom co bych v tomto roce chtěla na blogu udělat. Nejsou to sice nějaké extra změny, ale přece jen si musím toto všechno sepsat :)

---


V první řadě, dopsat pár povídek.

Tohle patří de facto i k mému soukromému blogu, ale přeci jen zůstaneme u tohoto. Už dva roky tu má povídku Objev roku, kterou nejsem schopna dokončit, natož přepsat, aby se to vůbec dalo číst. Dále jsem tu kdysi psala povídku Miss Bowling, kterou už mám nějakou dobu dokončenou doma v sešitě, ale tady ne.. stejně ji musím upravit. Každopádně. Obě z těchto povídek jsou jedny z mých slabších (si myslím), ale chtěla bych trochu upravit styl, kterým byly napsány a prostě a jednoduše zlepšit.

A pak, před časem jsem začínala psát i povídku Záhadný sen, kterou jsem zase nedokončila a zase ji potřebuji i upravit, protože jinak to nejde.. ono by to asi ani jinak nedávalo moc smysl a když si to přečtu teď zpětně, dá se říct, že se trochu děsím.. a možná nejen trochu. Ale tuhle povídku mám ráda, má opravdu zajímavý potenciál a já bych ji ráda rozepsala.

Dále jsem chtěla v únoru loňského roku začít psát jednu povídku (Polibek na rozloučenou) se kterou pravděpodobně asi skončím, protože jsem ji vlastně ještě ani nezačala psát a byla to taková ta chvilková inspirace. Múza na chvilku přišla a pak zase odešla, takže s touto povídkou do odvolání končím. Jde vůbec skončit s něčím, s čím jsem prakticky ani nezačala?

A pak tu máme jednu komentářovou povídku Při západu slunce na které bych chtěla zapracovat já s vámi, ale zatím se tam objevil pouze jeden komentář, který s tím souvisí. Není to soutěž. Spíše je to povídka tvořená z hlav vícero lidí, vícero inspirace. Větší intenzita Múz.


Dále, přečíst spoustu knih.

Začneme povinnou četbou. Mimochodem, Karel Čapek mě nesnášel když napsal Hordubala, Povětroně a Obyčejný život a já si stoprocentně tyhle tři knihy k povinné četbě nedám. Bez urážky, ale mnohem víc mě osnil Shakespeare než Čapkovy dramata. Je pravda, že RUR se četlo dobře a Bílá nemoc snad nebude výjimkou, ale i tak.. do Hamleta jsem se začetla ani jsem nevěděla jak a bála jsem se, že to skončí tak, jak to dopadlo, ale líbilo se mi to :)

Na Vánoce jsem dostala dlouho očekávanou knihu od Dana Browna s názvem Inferno, kterou momentálně čtu a zatím proti ní teda nemám žádné výhrady a jsem stále zvědavá jestli se poučil Ztraceným symbolem u něhož si myslím, že to je nejhorší román s Robertem Langdonem, který kdy napsal.

Dále jsem dostala osm dílů Upířích deníků, které byly u nás dohromady za dvě stovky, což není špatné. Já už je sice četla, ale tak polovinu z nich si už nepamatuji, takže někdy v průběhu roku bych je ráda oprášila. Až po povinné četbě.

Už delší dobu tu mám romantickou knihu Počítání od Toni Jordan, kterou jsme si koupila kdysi v levných knihách a která mě div nerozesmála a knihu Ženevský podvod od Jamese Twinninga, která mi zase silně připomínala knihy Dana Browna, takže proto jsem si ji asi i koupila (taky z levných knih) a taky se mi líbila i ta zaplétka co byla v anotaci.

Pak tu mám půjčenou z knihovny knihu od Edith Holé Cesta k mým matkám. Přiznám se, že jsem si ji vlastně nikdy neměla v plánu přečíst. Vždycky mě spíše lákala Hladová přání od Terezy "Temnářky" Matouškové, ale tu jsem tam ještě nenašla, takže jindy.. ale když jsem tam viděla knihu od Edith Holé, napadlo mě: "Proč ne? Třeba mě to bude bavit." A tak jsem se mým druhým já nechala nakonec přemluvit a knihu si vypůjčila. Teď však čtu Inferno a povinnou četbu a kdo ví, kdy se k této knize dostanu,..

Hunger games. Už poměrně dlouho mě lákají Hladové hry. Film jsem neviděla ani jeden díl, já jsem zvyklá prvni si přečíst knihu a dokonce jsem se dostala k tomu, abych si zarezervovala první díl, ale ještě mi nepřišla SMSka o tom, že je kniha k dispozici.. asi si budu muse ještě chvilku počkat. No co, stejně teď musím dělat ročníkovou práci do peněžního provozu, kterou mám mít odevzdanou do 10. 1. Utěšuje mě, že už mám jedenáct stránek, tedy o jednu víc než je minimální počet a jsem zvědavá, kolik toho najdu na elektronické bankovnictví, protože téma práce je Vývoj bankovnictví v ČR.

---

A možná bych ještě něco našla, ale myslím si, že tohle mi pro začátek stačí. Možná ještě,.. teď mě napadlo vám jenom oznámit, že za nějakou dobu se na mém blogu bude konat roční literární soutěž. Tedy, roční asi ne. Chtěla bych začít až od února a chtěla bych zařídit nějaké knižní ceny, za měsíc jednu knihy pro vítěze a následně by knihu vyhrál celkový vítěz, tedy člověk, který nasbíral největší počet bodů :) zatím se však tahle myšlenka rodí pouze v mé hlavě a pořád se něčím obměňuje, proto vyčkejte :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MBB MBB | Web | 1. ledna 2014 v 18:41 | Reagovat

U těch knih bych ti chtěla doporučit -Radek John Memento. Úžasná knížka a rozhodně se začteč pokud máš ráda drama.

K mému článku, velice děkuju, ale radši píšu krátké a výstižné.:-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 18:51 | Reagovat

[1]: Zkusím se po ní podívat v knihovně, ale pokud mě nezaujme anotace, tak ji asi ze svého seznamu četby vynechám,.. jak říkám, uvidím :)

Není za co :) krátké nejsou špatné, když tam je to, co tam má být a to u tvého článku rozhodně bylo, ale i tak jsem zastáncem delších článků :) ale zase ne úplně těch nejdelších, to už mě pak z toho věčného zírání do monitoru  bolí oči :)

3 Kathleen Kathleen | Web | 1. ledna 2014 v 19:12 | Reagovat

Já jsem se taky pustila do čtení. Momentálně sem dočetla knihu ve slovenštině a teď jsem vlítla na polskýho autora. Jestli budeš pořádat soutěž, počítej s mou účastí a pokuď chceš pomoci, jsem ku ruce ;)

4 Terka Terka | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 20:03 | Reagovat

[3]: Na knihu ve Slovenštině bych si asi netroufla a už vůbec ne na knihu v Polštině, takže máš můj obrovský obdiv :)

To jsem moc ráda :) a určitě ti dám vědět až soutěž odstartuje :)

5 Ježurka Ježurka | Web | 3. ledna 2014 v 17:28 | Reagovat

Čtení knih je rozhodně dobrý počinek. A Memento - fakt dobrý a poučný. Zkus.

6 eri-cka eri-cka | Web | 6. ledna 2014 v 14:36 | Reagovat

Upíří deníky sleduju v telce a Hladové hry - o nich jsem už taky slyšela, prej je film dobrej, ale s literární předlohou se nedá srovnat, v knižním podání je mnohem lepší :-D Snad se ke knihám někdy dostanu :-)

7 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 16. ledna 2014 v 20:07 | Reagovat

Závidím ti tvé psací nasazení a energii. :-)

PS: Hladovky můžu poskytnout, mám doma ještě pět volných kousků. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama