Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Výběry článků na téma týdne..?

18. června 2013 v 18:26 | Terka |  Tereza´s Diary
  • Vím, že tohle teoreticky - a možná i prakticky - do tématu týdne nepatří, ale potřebovala bych, aby si mého nápadu někdo všiml a to tak nějak zrovna teď nejde. Zvlášť když byl tento blog tak strašně dlouhou dobu neaktivní. Takže,.. vznesu návrh.

---


Možná si tak někdy říkáte na co psát vynikající články na téma týdne, když to stejně nikdo nezhodnotí a máte vesměs pravdu. Vesměs. Kromě pár odvážlivců, kteří samostatně hodnotí na svých blozích a taky kromě Blogosvětu. Mimo to jsem také chtěla zavést výběry článků na téma týdne i na tomto blogu. Jednak proto, aby to tady nebylo tak prázdné a jednak i proto, aby lidé o ten klasický "tétéčkářský" výběr nepřišli, i když v takovém trochu netradičním pojetí.


Potřebovala bych proto i Vaši pomoc,..

Potřebovala bych, aby se někdo přihlásil. Avšak není to ledajaký výběr jak už jsem řekla, ale taky bych ho potřebovala odsouhlasit jestli je to skutečně dobrý nápad.

Asi vás zajímá o co jde, že? Myslela jsem si to. Jde o to, že by se přihlásilo minimálně pět lidí - na blogu jsme momentálně dva -, kteří by hodnotili po dnech témata týdne. Bylo by to po dnech, slyšeli jste dobře. Já sama už jsem sama zkoušela kdysi hodnotit, ale pokaždé to dopadlo fiaskem a to takovým, že jsem to vlastně ani nedokončila a tak jsem se na to vlastně celkově vykašlala.


Jak si to představuji..?

Možná mám moc bujnou fantazii, ale představovala bych si to asi takto: kdyby se zhruba našlo těch pět hodnotících, každý z nás sedmi by si na uvedený týden vybral jeden den, kdy by měl čas, protože přece jen - po pravdě - mnohem jednodušší je, když hodnotíte den. To vám mohu dosvědčit. Zhodnotila jsem asi dva až tři dny a na víc už jsem neměla sílu, čas a ani náladu. Já to nejen všechno dopodrobna pročítala, ale taky jsem to komentovala - pak se mi náhle objevily na mailu desítky odpovědí na komentáře. A v tomto bych i pokračovala, prostě mě baví komentovat a navíc je mi třeba i kolikrát líto, že u super-skvělého článku není třeba ani jeden komentář a u článku s jednou větou je jich třeba zrovna deset. Jen mě trochu brzdilo v prohlížení to, že spoustu blogů mělo takové ty profesionální layouty, protože tenhle pomalý notebook je vskutku na zabití. Taky už má nějaké ty léta.

Kde jsem to skončila? Na začátku. Jak jinak, ani jsem pořádně nezačala.
Pro nejlepší článek týdne, který bychom z vybraných článků vybrali mezi hodnotícími bych měla nějaký dárek - diplom nebo něco takového, co by jste si mohli dát na blog. Plus jsem měla nápad, že by to hodnotili i čtenáři tím, že by hlasovali v anketě za nejlepší článek toho dne.


Hodnocení by se objevovalo,..

Hodnocení jednoho dne by se teoreticky mohlo objevovat ob další den, tzn. například pondělí by se objevilo v úterý vzhledem k tomu, že některé články bývají i klidně v noci a nikdo po hodnotících nechce, aby ponocovali a tím pádem se nevyspali. Pak by mohli mít kocovinu z počítače a už by nikdo nemusel vidět jejich další hodnocení. A tím pádem by se objevila i ta anketa nebo - případně - by čtenáři nemuseli hlasovat přes anketu, ale do komentáře.
Další pondělí a s ním i hodnocení nejlepšího článku za týden, který by mohl být buď uprostřed nebo na konci článku, aby to bylo: to nejlepší na konec. Tečka. Další hodnocení to samé.


Byla bych ráda, kdyby se někdo přihlásil.
Kdyby se to ujmulo. Kdyby vás to bavilo.
A samozřejmě, aby to bavilo i mě.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama