Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

"Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?"

22. prosince 2012 v 22:04 | Greenia |  Topics of Week
Rozhodla jsem se napsat článek k tématu týdne na blogu. Beru to spíš jako takové zamyšlení. Budu ráda, když mi k tomu vyjádříte svůj názor.
Zrovna včera večer jsem nad tím přemýšlela. Zavřela jsem oči a otevřela jsem svoji mysl. Dála jsem průchod svým myšlenkám.
Padám černotou a najednou před sebou vidím veliký záblesk světla. Rozbuší se mi srdce a padám přímo k tomu světlu. Když dopadnu, zjistím, že jsem mrtvá. Jsem mrtvá. Ta představa mě děsí.
Co bude až umřu? Co se s tane s mou duší? Převtělím se třeba v motýla a budu "žít" dál, anebo se prostě moje duše vypaří? Nedokážu si představit, že už nebudu nic cítit. Nebudu cítit smutek, radost, žárlivost... Nebudu cítit nic. Při té představě se mi svírá žaludek. Proč jsme se vlastně narodili, když naším posláním je zemřít? Je pravda, že někdy bych byla radši mrtvá, ale nevyměnila bych svůj život za nic. On vlastně ani za nic vyměnit nejde, nebo ano?
A co je pravdy na tom, že dobré duše jdou do nebe a špatné do pekla? Existuje vůbec něco takového? Budu si na svůj život pamatovat? Budu snít o tom, co jsem prořila? Nebo dokonce sním už teď? Co když jsem vážně nějaký polární medvěd nebo tak něco? Okolo smrti mám spoustu otázek a myslím, že na ně nikdy nedostanu odpověď.
Otevřu oči a musím se pořádně ohmatat, buší mi srdce a žaludek je jako na trní. Nemám ráda ten pocit, tu představu. Ale čím dál tim víc nad tím musím přemýšlet. Uklidním se, ovane mě vánek studeného vzduchu a já "spokojeně" usnu. Třeba dostanu svou odpověď na otázku ve své říši snů.
Dobře, přiznávám. Ten článek nedává vůbec smysl, ale stojí za zamyšlení. Teda aspoň doufám :D Klidně pod článkem rozjeďte diskuzi, ale hlavně prosím vyjádřete svůj názor. Budu jen ráda. Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yummy^^ Yummy^^ | Web | 22. prosince 2012 v 23:16 | Reagovat

Práve naopak, má zmysel. Otázky sú oprávnené, a tie odpovede prídu až tuším keď bude neskoro.

2 Meryl Meryl | Web | 23. prosince 2012 v 9:45 | Reagovat

Moc ďakujem za pomoc s tými komentármi :) mňa by to nenapadlo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama