Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Hobit: Neočekávaná cesta

20. prosince 2012 v 6:38 | Greenia |  Recenze filmů
Ještě než se vrhnu na recenzi, tak bych chtěla říct, že se sem tak nějak vracím. I když jsem nikdy oficiálně neodešla, ale chybělo mi to tady. Takže ode dneška se to tady snad trochu rozjede, alespoň z mojí strany :)

Dobrodružný / Fantasy
USA / Nový Zéland, 2012, 166 min

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Eric Vespe, Ian McKellen, James Nesbitt, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, …

Stručný obsah: Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten "miláška", který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit. (zkopírováno z csfd.cz)

Můj názor: Popravdě na tenhle film jsem ani neměla v plánu jít, protože jsem Pána prstenů neviděla, a když se o tom někdo bavil, tak mě to ani nezajímalo, a tak jsem na Hobita jít nechtěla. Ale šla jsem s kamarádkou do kina a ta vybrala zrovna Hobita. No, nevadilo mi to, protože jsem tu knížku četla a ta mě docela zaujala.
Film má skoro tři hodiny a já myslím, že to vážně stojí za to. Na začátku je ten film asi třicet minut o ničem, teda mě to tak připadá, ale jakmile se vydají na cestu, tak se to rozjede.
Hlavně ty grafické efekty, ty mě zaujaly a taky ten říběh. Vím, že s námi v kině byl i jeden malý kluk (mohlo mu být tak 3 roky) a ten se bál těch různých skřetů, elfů, a "mé lásky" pžíšerky Gluma. Já jsem se občas taky bála, ale není to nic hrozného.
Takže v závěru musím říct, že Hobita řadím určitě mezi ty nejlepší filmy, které jsem kdy viděla. Těch 140 korun nebo kolik stojí u vás lístek, určitě stojí za útratu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 20. prosince 2012 v 16:01 | Reagovat

Zajímavý film, ale mě nějak moc neláká..
Nicméně jsem ráda, že se to tu opět rozjede :) já sama bych chtěla po dlouhé době napsat nějaký článek či pokračování jedné z mých povídek, ale zatím nebylo bohužel kdy.. holt škola...

2 Terka Terka | E-mail | Web | 20. prosince 2012 v 16:05 | Reagovat

Mimochodem, klidně sis svůj profil mohla dát pod ten můj či nad, ať lidi co sem přijdou vidí, kdo je aktivní a kdo ne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama