Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

5 - Vánoce v USA

24. prosince 2012 v 7:52 | Greenia |  Slavíme Vánoce v...
Jako poslední Vánoce jsem si vybrala ty americké. Od zítřka už tady vánoční články nebudou, ale určitě se tu objeví jiné zajímavé články :)


V žádném období roku se nenakupuje víc, než-li právě o Vánocích. Obchody zažívají již od Díkuvzdání na konci listopadu až do Vánoce skutečné žně. Dárky se dávají dětem, členům rodiny, přátelům. Lidem, kteří nám poskytli laskavost, či kolegům ze zaměstnání. Nemusí se vždy jednat o věcný dar. Často lidé pečou sušenky a jimi obdarovávají své blízké, či sousedy. Během tohoto období Američané ukazují svou štědrost lidem, kteří na tom nejsou tak dobře jako oni sami. Posílají peníze do nemocnic, sirotčinců a charit, které pečují o znevýhodněné občany.

Vánoční výzdoba je velice bohatá, v některých případech nemá daleko ke kýči.. Američané, slavící Vánoce, mají stromeček , živý nebo umělý. Zdobí jej drobnými světly a ozdobami- koule, řetězy z popcornu atd.

Jak je známo, dárky v Americe nosí Santa Claus. Ten žije na Severním póle, kde má svoji továrnu na hračky. Ty dětem rozdává v noci ze 24. prosince na 25. prosince, přičemž do domů vstupuje výhradně komínem a krbem. Na něm se jako výraz poděkování nechává postavená sklenice mléka s talířem sušenek pro Santu a několik mrkví pro soby.
Dárky děti rozbalují 25. prosince ráno. Ovšem pouze v případě, pokud byly hodné a Santa jim nějaké nadělil. Fousáč v červeném kožichu má totiž k dispozici seznam hodných a zlobivých dětí! Zatímco hodné děti se tak mohou těšit na dárky pod stromečkem a v punčoše, ty zlobivé děti najdou v punčoše jen a pouze uhlí.

V mnoha státech v tomto období sněží, a tak je vánoční večeře podávána uvnitř. Sestává z pečeného krocana, husy, kachny nebo šunky polité brusinkovou omáčkou. Výběr dezertů je mnohem bohatší. Podává se biskupský chlebíček, dýňový koláč, ovocný pudink polívaný brandy, koláčky nadívané kandovaným ovocem aj.

Vzhledem k značné různorodosti jednotlivých států se vánoční tradice velice liší.
- Například na Hawaii Vánoce začínají s příjezdem Vánoční lodi, což je loď přivážející obrovský náklad tradičních vánočních pokrmů. Santa Claus sem přijíždí rovněž po vodě ve svém člunu.
-----
Abych pravdu řekla tyhle Vánoce mě lákají ze všeho nejvíc, protože bych chtěla zařít takové ty pořádné kýčovité Vánoce. Všude světýlka, vánoční koledy apod. Takže Amerika u mě v tomhle rozhodně vede! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama