Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

4 - Vánoce v Austrálii

23. prosince 2012 v 20:09 | Greenia |  Slavíme Vánoce v...
Další reportáž o Vánocích. Tentokrát jsme se podívali na zoubek Austrálii...


Vánoce jsou ve zdejších zeměpisných šířkách opravdu velmi teplé. Zatímco severní polokoule se nachází uprostřed zimy, zde panují teploty okolo 30 °C. Nikdy tu nesněží, ale deště tu mají někdy požehnaně.

Austrálie a Nový Zéland jsou první státy, které časově oslavují Štědrý den, Češi si na něj musejí počkat o 11hodin déle.

Dá se říci, že typicky australské Vánoce neexistují. Za výchozí model oslavy Vánoc byly použity britské zvyky.

Dárky zde nosí rovněž Otec Vánoc, ale poslední léta si na oblibě získává i jeho americký rival Santa Claus. V noci z 24. na 25. prosince přichází do domů a vkládá dětem dárky do punčoch na krbu, či do povlaků na polštář zavěšeném v rohu postele. Vánoční výzdoba je střídmá, používají se především slaměné ozdoby, větvičky ze stromů, jmelí a samozřejmě vánoční stromeček.

Avšak teplotní podmínky výrazně pozměnili britské zvyky. Tradiční večeře se přemístily z domovů na terasy, zahrady, nejsou neobvyklé ani v parku, či na pláži. Je to příležitost setkat se s přáteli a příbuzný, uvědomit si přátelství, lásku a předat si dárky.Vánoční menu může sestávat z mořských plodů, krocana, kachny, kuřete, těstovin, druhově velice pestrých salátu, zmrzliny, švestkové pudinku, koláčů aj.
-----
Tyhle Vánoce jsou podle mě úplně normální. Nejsou ničím zvláštní. Až na to, že jedí večeři na pláži. Tobych taky chtěla :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 25. prosince 2012 v 19:01 | Reagovat

V Austrálii na Vánoce byl můj strejda a teta, když byli teda ještě spolu.. je to zajímavá země :)

PS. Místo Vánoce v Austrálii máš Vánoce v Ukrajině :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama