Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Optimistická mrcha (13+)

17. července 2012 v 21:30 | Tereza Mikulová |  Topics of Week
  • Zase, po dlouhé době zde na blogu vám přináším nějaký příběh na téma týdne. Doufám, že se vám bude líbit :)
  • V příběhu jsou sprostá slova, sice ne moc, ale lepší když to napíšu.
  • Každopádně, dva týdny tu ode mě nic neuvidíte, protože jedu na Slovensko. Snad se vám po mě nebude moc stýskat ;)
  • Dost keců, pusťte se do čtení!

***


Joanna Gordbergová, osmnáctiletá studentka střední školy, vzhlížející na svět poněkud zvesela a optimisticky. Dřív než odejde z domu, podívá se do zracadla a desetkrát si připomene jak je krásná a do diáře k příslušnému dni si napíše jakého hledá chlapce. Chodí většinou narovnaná s vypnutými prsy, tak aby z ní měli ostatní holky strach při pouhém pohledu. Působí strašně sebevědomě, ale někdy je schopná kvůli odmítnutí skočit na polštář a brečet na něm celý den nebo se zamaskovat, aby ji nikdo neviděl.
"Ahoj Joanno," Pozdraví ji kamarádka její mamky "Co tak sklesle? Někdo tě odmítl?"
"Tak nějak.." Poklesne hlavou a ztiší hlas, aby ji nikdo kromě Camilly neslyšel "Spolužačka o mě vypráví všem klukům ve škole jaká jsem d*vka a vypráví to i všude v okolí svého i mého bydliště. Musím chodit jak nějaký lupič." Odfrkne div se nerozbrečí.
"Klid," Obejme ji "Všechno bude zase dobré," Usměje se na ni "Co jste si vlastně udělali? Respektive, nenaštvala si ji něčím?"
"Byly jsme kamarádky, nejlepší," Těžce se usměje a z oka jí kápne slza "Pak jsem jí začala povídat o všech mých klucích, ona začala závidět, všude mě pomluvila a můj přítel se se mnou kvůli tomu rozešel. Nevím co dělat a mám chuť skočit z mostu. Poraď mi."
"Pomsta chutná nejlépe studená. To si zamatuj a až bude příležitost a ona udělá chybu, využij toho a odtrhni ji od zdroje."
"Zdroje?" Nechápe Joanna "Už chápu, pokud se začnu bavit s Cloé a získám její důvěru, můžu u ní Francis zdrbnout."
"Jo, ale nezapomeň," Zdvihne prst, aby si jí všimla "Použij ověřená fakta. Když tak je malinko okořeň." Šťouchne do ní a zasměje se.
"Díky." Poděkuje Joa "A měj se!"
"Ty taky!"

***


"Ahoj Cloé, jak se vede?" Zeptá se Joa, když je třída poloprázdná a nikdo si jí nevšímá.
"Čau," Znervózní Cloé "Celkem dobře, ale nemám se s tebou bavit."
"Proč bys měla poslouchat Francis?" Nechápe Joa jak si ji mohla tak rychle omotat kolem prstu.
"Neposlouchám Francis," Tomu se Joanna zadiví "Poslouchám Hanse, kterého z celého srdce miluji!"
"Hanse Harda?" Zeptá se na jméno svého ex přítele a zamrazí ji v zádech při vzpomínce jakým způsobem se s ní rozešel.
"Ano." Přizná a Joa pochopí proč ji tak náhle opustil, začal chodit s blondýnou Cloé, často jí říkal, ať se dá na blond, že tu barvu miluje, ale nechtěla si ničit vlasy kvůli nějakému kreténovi, který ji stejně opustil.
"Ty mrcho!" Začne jí Joanna nadávat a tahat ji za vlasy "Přebrala si mi přítele!" Začne se s ní hádat a přetahovat o mikinu a vcelku jí ani nevadí, že je pozoruje celá třída.


***

Mohl to být celkem napínavý souboj kdyby do třídy nevrazila třídní učitelka a nezačala je za trest tahat za uši, tak jak to vždy dělává.
"Co jste si udělali, dámy?" Zeptá se učitelka celkem zdvořile, ale holky se rozhodnou nespolupracovat "Vy krávy, co to tu mělo být?" Začne po nich řvát, ale holky se jen tak nenechají a dál jsou sebevědomé "Holky, já občas dokážu leccos pochopit, ale tohle je příliš! Jsem osoba co jen srší optimismem, ale když mě někdo, s prominutím, nasere tak jsem zlá."
"To ona paní učitelko," Požaluje Joanna jak dítě v první třídě když ukradlo bonbon "Přebrala mi přítele a nikdo se se mnou nebaví. Chci už mít jednou pro vždy pokoj od všech těch hádek, ale holky v této třídě mi nedávají jinou možnost. Taky jsem celkem optimistka."
"Má pravdu," Přizná Cloé když vidí, že nemá šanci "Ale poprosit její kamarádku byla jediná šance jak získat svoji lásku a být konečně šťastná." Usměje se.
"Proč si nepoprosila mě?" Nechápe Joa.
"Myslela jsem, že by si mi ho nedala." Posmutní.
"To víš, že dala. Nebyla to ani tak láska jako spíše sex, byla jsem blbá a d*vka. Fracis mi otevřela oči." Obejme Cloé a pak Francis.
"Proč jste mě ale pomluvily u všech kluků ve městě?" Přeptá se Joanna po hodině.
"Jenom u těch nejhezčích. Chtěly jsme, ať vybíráš srdcem a ne očima." Usměje se.
"Bála jsem se, že ses na mě kvůli těm klukům co jsem měla, naštvala." Oddychne si.
"Ne, ale donutila si mě přemýšlet nad tebou, díky."
"Já mám děkovat tobě."
Od té doby byly holky všude spolu. Cloé napravila Hanse, aby nehleděl na vzhled. Joanna, po měsíci kamarádství začala chodit s klukem Benem a ta, která ji ukázala její pravou tvář se brzy provdala za svého přítele s kterým byla přes tři roky.
"Ale stejně byla ta naše třídní optimistická mrcha." Řekli si společně jednou na srazu třídy po deseti letech. Všichni se tomu zasmáli.


***
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bazalka Bazalka | Web | 17. července 2012 v 21:57 | Reagovat

Povídka se ti fakt povedla. :)

2 Blur Blur | Web | 22. července 2012 v 22:15 | Reagovat

Ahoj, bylo zahájeno 3. kolo SONC, gratuluji postupuješ:
http://blur.blog.cz/1207/sonc-2-3-kolo-vyhodnoceni-2-kola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama