Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se

28. července 2012 v 18:00 | Marty |  Sport
Včera byly v Londýně oficiálně zahájeny letní olympijské hry 2012. To znamená, že oči mám přišpendlené na obrazovku, neustále kontroluji výsledky a další program. Také pálce mám neustále schované v pěstích, nervy napnuté, hlas ztišený (občas i zvýšený a neslušný). Prostě miluji sport a tato událost je pro mě naprosto ideální. Ano, je lepší poznat soutěžní stres na vlastní pocit (to mohu doporučit, párkrát už jsem to zkusila s ping pongem), ale takhle se strachovat za národní barvy z křesla před LCD obrazovkou…


Tak ale zase návrat na začátek. Zahájení bylo luxusní, pompézní a prostě povedené. Autor nám ukázal část britské kultury. Srovnal dvě největší revoluce - průmyslovou a informační (internetovou. Nutno uznat, je pravda, že s průmyslovou revolucí, manufakturami, pány s kotletami a chudými dělníky vždy vybavím především Anglii. Je to možná kvůli knihám typu Oliver Twist. Velice ovlivnila krajinu a města. Jednou jsem v Anglii byla a myslím, že to tam celkem poznat je.
Informační revoluce v čele s mobily je také velice důležitá. Spolu s ním se představil i typický způsob života spojený s nejstarším metrem a kluby. Kluby jsou velice oblíbené. Kde třeba začínali Beatles? V liverpoolském klubu. Samozřejmě i své hudební kousky nám připomněli - Beatles, Pink Floyd, Queen atd.
Potom co na stadion přišli účastníci her ze všech zemí, zapálili olympijskou "pochodeň". Tentokrát však nebyla jen jedna! Za každou zemi jedna malá, kterou zapálil někdo (budoucí naděje) z té země. Až pak všechny dohromady tvoří tu pravou celou pochodeň. Tím se organizátoři vyhnuli nutnosti volit jen jednu významnou osobnost. Také se pokusili spojit všechny státy v jednu společnost. Ale vždyť o to právě zde na olympijských hrách jde, ne? Palec nahoru organizátoři - dobrý tah…
Dále mohu jen připomenout, že dnes se objevili první vítězové, ale musím se svěřit. Velice mne mrzí, že moje oblíbenkyně střelkyně Kateřina Emmons dnes skončila "jen" čtvrtá. Jsem velice ráda a pyšná. Je to úžasné...tak držme palce dál!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama