Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Čokoláda aneb Čokoládová historie

1. července 2012 v 18:01 | Greenia |  Topics of Week
ČOKO-ČOKO-ČOKOLÁDA! Mňam. Už jenom z toho slova mám na ní chuť. Já jsem na čokoládě přímo zavislá a miluju jí. Né, ale každý druh. Nesnesu takové ty ovocné a bílou čokoládu. Fuj. Tu opravdu nesnáším. Smlsnu si totiž jen na oříškové, hořké a mléčné. MYslím, že bych vás jako správný konzumant čokolády mohla seznámit s její historií.

Čerpáno odsud. Článek jsem, ale sepsala sama podle svého, tak nekopírovat.


Ano, slyšíte dobře. I obyčejná věc (no obyčejná, čokoláda je božská, ale to je teď jedno) jako čokoláda má svoje dějiny. Svoji historii.
Když se dnes řekne čokoláda, tak si asi většina z nás představí tabulku hnědé voňavé hříšné chuti...A to všechno zabalené v krásném obalu. Jenže první čokoláda byla úplně jiná. A myslím, že v této době bychom ji ani za čokoládu nepovažovali.
Všechno to začalo asi před třemi tisíci lety ve vyspělých částech Střední Ameriky. Indiáni, blíže, Mayové a Aztékové byli prvními národy, které objevily kouzlo kakaových bobů. Od 7. do 16. století byly kakaové boby používané jako platidlo,což dokazuje, jak byly ceněné. Kakaové boby byly totiž považovány za dar od bohů, a nápoj připravovaný z kakaového práčku a vody mohli pít pouze vyvolení během rituálních obřadů. (Já si nedokážu představit, že bych čokoládu dostala jenom jako by "na příděl".). Tento nápoj, ale měl k té naší horké čokoládě ještě hodně daleko. Říká se, že horká čokoláda byl hořká, pěnivá a většinou dochucována exotickým kořením, například pepřem nebo chilli. Možná, že vám to asi nezní moc lákavě, ale aztécký vládce Montezuma byl schopen denně vypít až čtyřicet šálků tohoto nápoje.
Moderní historie čokolády se začala psát až v roce 1517, kdy vládce Montezuma seznámil s tímto nápojem španělského objevitele Hernána Cortése. Zpočátku mu nápoj nechutnal. Přeci jen hořko-kyselá chuť byla pro mlsného Evropana až příliš nezvyklá. Začal, ale nápoj sladit medem a chuť se vylepšila a horká čokoláda byla na světě. Cortés si novinku velmi oblíbil a po deseti letech se vrátil z cest do Evropy s nákladem kakaa a vybavením potřebným k přípravě hnědého "zlata".
Jakmile se vrátil domů, do Španělska, stalo se Španělsko kolébkou evropské čokoládové historie. Vznikaly zde i první čokoládovný tzv. chocolaterias, kde se po celý den připravovala čerstvá horká čokoláda. Během první poloviny 17. století se Evropané s čokoládou teprve seznamovali, ale byla to láska. Láska na první ochutnání.
Postupně se z pití horké čokolády stala velmi módní zálěžitost. V bohatých kruzích se stalo zvykem, že vzácní hosti se musí uctít šálkem čokolády. Znuděné paničky dokonce po obědě pořádaly kakaové dýchánky. Čokoláda se pro Španěly stávala tím, čím byl pro Angličany čaj. Pít tento nápoj bylo zkrátka "in". Pravou ránu do historie čokolády udělalo slazení cukrem, což způsobilo, že v servisu na čokoládu nesměla chybět cukřenka...
Postupem času se čokoládové šílenství rozšiřovalo do celého světa. Francie, Anglie a samozřejmě Amerika podlehly jejímu kouzlu. Čokoládovému kouzlu.
Čokoládu, ale všichni a konzumovali zatím pouze v tekutém stavu. Její pevná forma byla zatím neznámá. Až v roce 1847 se objevila první, velmi nekvalitní a hrudkovitá tabulka čokolády. Muselo uběhnout 28 let, než vznikla první mléčná čokoláda.
A co teprve takové vynikající pralinky? Na ty lidé museli čekat až do roku 1913. Význam kakaa stále rostl.
V současné době by se vám mohlo zdát, že čokoláda je již všední záležitostí. To ale vůbec není pravda. Je sice dostupnější než předtím, ale věšina z nás ji stále považuje za něco exkluzivního. Dáváme si jí jako odměnu za náročnou práci, výjimečnou chuťovku na závěr stolování nebo jí používáme jako vzácný dar pro blízkou osobu.

A na konec bych vám chtěla říct jen jednu zajímavost. Možná, že by vás mohlo zajímat, odkud že se vlastně vzal název kakao nebo čokoláda? Označení kakao pochází ze slova kakawa z řeči mexického národa Olmeků, kteří jím označovali kakaovník a jeho plody. Slova čokoláda, ale vzniklo ze slova xocoatl (xococ=kyselý, atl=voda). Pro Evropany to bylo těžké na vyslovení, a tak si to jednoduše upravili.
Děkuji za pozornost
Greenia
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Any :) Any :) | Web | 1. července 2012 v 18:06 | Reagovat

Je to pěkný článek.

2 Anett Anett | E-mail | Web | 1. července 2012 v 18:47 | Reagovat

pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama