Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Vocaloid

4. května 2012 v 19:12 | Katty |  Asie

Co je to Vocaloid?

Vocaloid je software určený k syntetizaci zpěvu, vyvinutý firmou Yamaha. Zjednodušeně řečeno je to počítačový program sloužící pro vytváření písní. Na výběr máte již vytvořené postavy - zpěváky, avšak hudbu i text písně jim musíte dodat sami. Abych řekla pravdu, sama s tímto programem nemám zkušenosti, jelikož na internetu k volnému stažení není a stojí hodně peněz.


Jak už bylo řečeno, máte na výběr několik zpěváků. Mezi ně patří např. Miku Hatsune, dvojčata Rin a Len Kagamine, Meiko Sakine, Luka Megurine či Kaito Shion. Všichni zmínění byli vytvořeni společností Yamaha, jsou tu ale i neoficiální Vocaloidi, kteří byli vytvořeni fanoušky. Mezi takové patří např. Mikuo Hatsune (mužský protějšek Miku).
Vocaloidi jsou, hlavně v Japonsku, dost populární. Mají dokonce i své koncerty (jsou promítáni na plátně) a mají svou kapelu. Ale zpěvem to na jejich koncertech nekončí, také dokonale tančí a jejich choreografie jsou často opravdu složité.
Existuje také program MMD (Miku Miku dance), který uživateli umožňuje danou postavu roztančit. Tento program se už na internetu volně ke stažení najít dá, ale pracovat s ním není žádná sranda - vlastní zkušenost ^^.


MMD:

Seznámení:


Hatsune Miku
- Miku je hlavní postavou Vocaloidu. Má dllouhé, tyrkysové vlasy a zelené oči. Je to šestnáctiletá dívka, která má středně vysoký, výraznější hlas. Nosí upravenou verzi japonské školní uniformy.
Rin a Len Kagamine
- Rin a Len jsou čtrnáctiletá dvojčata. Jejich příjmení se dá rozdělit na KAGA a MINE - což se dá přeložit jako zvuk zrcadel. Oba mají blond vlasy, modré oči, a vyšší, nevyrazný hlas.
Luka Megurine
- Luka je dvacetiletá dívka, která si fanoušky získala pro svůj klidný hlas. Má růžové vlasy a modré oči. Narozdíl od ostatních nenosí žádnou variaci japonské školní uniformy.
Kaito Shion
- Kaito je hlavní mužskou postavou Vocaloidu. Je mu dvacet let, má modré oči i vlasy a má hlubší hlas.
Meiko Sakine
- Meiko je šestnáctiletá dívka. Má světle hnědé vlasy a je jednou z prvních postav Vocaloidu.
Mikuo Hatsune
- Mikuo je fanoušky vytvořená postava. Je to mužský protějšek (bratr) Hatsune Miku.
Ukázky hudby:


Já osobně jsem fanouškem Vocaloidů tak rok, proto, pokud jsem tu plácla nějakou blbost a nějaký znalec se kvůli mně chytil za hlavu, se omlouvám!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 >>>Týnuš<<< >>>Týnuš<<< | 6. května 2012 v 15:48 | Reagovat

Vocaloidy miluju! Hlavně tedy Miku. Chtěla bych mít její vlasy. =D
Článek je super! Jsem ráda, že jsem na tento blog narazila. :3

2 Minna Minna | 30. července 2012 v 13:12 | Reagovat

Len pre zaujímavosť, Miku má mať zelené vlasy. Chýbajú mi tu vocaloidi ako Gumi :D No to ništ..

Meiko Sakine(16) je mladá verzia s trochu iným hlasom ako Meiko(20). Meiko(20) má byť zrujnovaná speváčka... Ktorú zrujnoval alkohol xD

3 Katty Katty | Web | 8. srpna 2012 v 17:39 | Reagovat

[2]: Dala jsem sem jen příklady. Vocaloidů je nespočet, takže se omlouvám, když jsem tu některé nezmínila.
Miku má zelené vlasy jak kde. Ještě jsem neviděla žádného cosplayera Miku se zelenou parukou a Miku jako takovou vídávám spíše s tyrkysovými vlasy. Proto jsem to napsala takhle.

Za Meiko se omlouvám. O ní vlastně nevím vůbec nic. Já se spíše zajímám o Kagamine twins. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama