Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Terka M. - profil

17. května 2012 v 20:35 | Terka |  Redaktoři
  • Na facebooku jsem se s ostatními redaktorkami domluvily, že si napíšeme vlastní profily, které následně zveřejníme v odkazu pod naším jménem do menu. Současně proto, aby to menu nebylo tak dlouhé a pak taky, aby to mělo nějaký ten řád. Takhle do článku podle nějaké osnovy.. osnova je z profilu z blog.cz, teda některé její části, některé jsem si vymyslela.Jméno: Tereza
Příjmení: Mikulová
Datum narození: 25. 2. 1995
Věk: 18 let
Povolání: Studentka SŠ

Ve zkratce o sobě:


Šéfredaktorka tohoto časopisu, ráda píše povídky a reportáže.
Jednou by se chtěla stát novinářkou, vyjet si do Francie a nějakou dobu tam i bydlet a taky by ráda cestovala po světě a poznávala lidské kultury. Má cestovatelského ducha, je však stydlivá a horko těžko se seznamuje s novými lidmi a částečně i z toho důvodu si kdysi dávno před necelými čtyřmi lety založila blog. Jak již bylo zmíněno, ráda píše povídky a má takový rádoby sen vydat knihu, také doufá, že se jí to povede.

Ráda čte knihy, což se zejména týká populárních knih. Klasiky čte nerada (kromě Shakespeara), obzvláště proto, že je MUSÍ číst k povinné četbě, ale její názory se do budoucna mohou změnit. Proto neodsuzujte.

Kdyby jste si chtěli přečíst nějaké její povídky, tak nahlédněte na její osobní blog - mikulovatereza.blog.cz -, kde se snaží psát povětšinou pravidelně a pokud není nic aktuálního či nápad, píše povídky na téma týdne. Což je tedy většinou pravidelně, nejen v případě nedostatku inspirace.

Zájmy a činnosti


Filmy, seriály,..: Ráda sleduje filmy a seriály s titulkami, protože si nejen zlepšuje svoji angličtinu, ale taky slyší skutečné hlasy postav a když sleduje nějaký film či seriál s titulky a následně ho vidí s dabingem, má pocit, že vyletí z kůže. Seriály s dabingem, které má ráda jsou třeba Simpsonovi. U filmů je to třeba francouzská série film v čele s Louisem de Funésem coby četníkem. S titulky si oblíbila seriál The Vampire Diaries a také Once Upon a Time.

Hudba: Poslechne si cokoli co mi něco řekne a co na ní zanechá nějakou stopu, ať už jsou to příliš depresivní písničky - ty však ale ne tak často - nebo naopak ty veselé u kterých má člověk chuť se smát celý den.

Koníček: Mezi mé koníčky patří samozřejmě blogování a také psaní povídek. Pak ráda čtu, pochopitelně, ale o tom jsem se tu už jednou zmiňovala.

Spisovatel: Můj nejoblíbenější spisovatel je Dan Brown a právě přes jeho knížku Da Vinciho kód jsem se opět ke čtení naplno dostala a baví mě. Pak ještě ráda čtu příběhy od mnoha šikovných blogerů či blogerek a je jedno jestli jsou romantické, detektivní, fantasy nebo FanFiction.. co od knih nejvíce žádám je to, že mě příběh či kniha musí chytit za srdce. Jinak mi však nezáleží na tom, kdo to napsal, ale hlavně to, jak mě ta kniha zaujme a jestli se vůbec dá číst. Moc nemusím klasické knihy, které máme v povinné četbě, ale je dost možné, že za nějakou dobu se můj názor jednou může změnit.

Jídlo: Jsem holka s velkou chutí k jídlu, takže vám sním všechno.. teda skoro všechno. Sním to co je jedlé, tzn. boty nejím, to se nebojte. A mám nějaký smysl pro humor, jak jste si už ráčili všimnout.

Povaha: Snažím se překonat všechny překážky, jsem líná (děsivá kombinace), nenávidím uklízení v našem bytě 2+1, kde máme všechno naházené po poličkách a to prostě nejde uklízet… to byste museli vidět. Ne že by se mi to nechtělo uklízet, ale prostě - je mi to líto vyhodit.

Sny do budoucna: Ráda bych se stala novinářkou a na "volné noze" vydávala knihy. Jednou bych si přála, kdyby se o mě děti učily v učebnicích, ale to je jen takové vroucné přání, které se mi nikdy nesplní, protože mezi ty klasiky v učebnici se nemám šanci zařadit.

Názor na současnou situaci ve státě*: Je hrozný. Když se někdy podívám na zprávy, nemůžu uvěřit svým očím co se tam děje za podvody, křivdy na lidech a trestné činy. Nejhorší dojem ve mně vzbuzují politici, kteří při demonstracích, místo aby vyšli mezi lidi a řekli o co jim sakra jde, tak jsou někde schovaní pod židlí či manželčinou (milenčinou) sukní, aby je nikdo nenašel a aby neproběhla defenestrace.

* Položky označené hvězdičkou NEJSOU povinné.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama