Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Souhrn týdne kulturních zážitků♥

12. května 2012 v 14:46 | Barunie |  Barunie´s Diary
Jak jen začít?
Tenhle týden byl skvělý! Vážně!
Začneme minulou sobotu, kdy jsem navštívila divadlo Hybernia a shlédla povedenou inscenaci Quasimoda.
Nejdřív asi jen tak okrajově - opravdu mě překvapilo, že Hybernie je tak velká. Opravdu, bylo tam šíleně míst k sezení + balkóny. A většina míst byla obsazená, i když bylo slunečné odpoledne. Divadlo totiž začínalo okolo dvou hodin. Promiňte, nepamatuji si to přesně.


Zvoníka u Matky Boží jsem nikdy nečetla a nedokázala jsem si představit, co to bude. Ale byla jsem nadšená! Úžasné herecké, pěvecké, taneční výkony. A dokonce dějová linka nebyla zanedbána. Navíc jsem na pódiu viděla například Radku Pavlovčinovou, která dokonale předvedla těžkou roli Esmeraldy, či Jiříno Korna jakožto prasáckého kněze.
A co víc? Viděla jsem jedinečné vystoupení Dea Men, byla to jakási vsuvka v představení, v němž se mísily humorné a dramatické scény. Rozhodně bych na to zašla znovu.
Následující dva dny volna utekly jako voda a na řadě bylo divadelní zpracování Krále Leara. Jsem ráda, že jsem na to šla, i když polovina kina si stěžovala. Chtěj něco od puberťáků, kteří sami neví, co chtějí.
Prý délka dvě hodiny, padesát minut je přemrštěná. Opravdu není. Já se bavila, aspoň při některých částech. Nebylo to tak zlé, něco sice bylo nedomyšlené, ale jsem ráda, že jsem na to šla. Aspoň to nemusím číst k maturitě, tak nač si stěžovat?
A k tomu - viděla jsem hrát tu sestřičku z Ordinace v růžové zahradě… sakra, dělala sestřičku Zlatě Adamovské, nevím její jméno! Martin Písařík byl v tom představení naprosto k zulíbání, i když hrál záporáka. A v jednu chvíli jsem zarytě opakovala: Já chci tu malou zrzečku. Tři malé herečky (okolo 8 let) hrály tři princezny v dětství a ta jedna… ty její vlásky!
Z divadla ABC jsem se přesunula se dvěma spolužáky do smíchovského kina, kde jsme byli na Hunger Games! Ano, konečně jsem je viděla! A musím říct - byla jsem nadšená! Nejen že jsem obrovská fanynka Joshe Hutchersona, který byl sladčí než obvykle (ano, mě ty jizvy přišly zatraceně sexy), ty kostýmy, Cetkie, aréna, Routa, všechno! Bylo to naprosto přesně podle mých představ! Trochu jsem to komentovala, ale byly to ty narážky typu: "Teď tu měla být scéna s tímhle a tímhle," nebo "Tady se mělo stát tohle a tohle!" nebo "Sakra, zabij ho!!!"
Ano, konec byl otevřený, dramatický a prostě WOW! Některé vynechané scény, málo krvavých scén a další drobnosti se dají odpustit, protože to bylo prostě neuvěřitelné! Nemůžu se dočkat filmového zpracování druhého dílu! Nemůžu se dočkat, až si přečtu třetí díl! MILUJU HUNGER GAMES!!!

A poslední a vůbec nejdůležitější zážitek tohoto týdne je dnešní autogramiáda CHRISTOPHERA PAOLINIHO osobně!
Bože, stání tři hodiny ve frontě, dvě minuty mluvení s jedním z nejlepších spisovatelů této doby, podepsání knihy, fotka a úžasný pocit z tohoto shledání, za to stály! Byla jsem tam se svým oblíbeným čtenářským klubem, nejlepší kamarádkou, jejími kamarádkami a Andy Ryan a každá z nás byla naprosto nadšená!
Můj rozhovor s NÍM vypadal asi následovně:
"Ahoj," stydlivě jsem přistoupila k němu pozorujíc mou modrou knihu Eragon v jeho rukách. Neslyšel mě.
"Ahoj," řekl s míněním, že jsem ho ještě nepozdravila, takže jsem zopakovala svůj pozdrav znovu. Na papírku v knize jsme měli mít napsáno jméno, které chceme na věnování, ale já požadovala, aby tam napsal "Pro dvojčata", čili na mém papírku stálo: "Twins". To ho pochopitelně zaujalo. Takže se mě zeptal, jestli mám dvojče, což jsem odsouhlasila a připojila, že mám sestru. S úsměvem mi řekl, že ji mám pozdravovat. A pak ještě něco, ale já byla tak mimo. :D
Byla jsem šťastná! Opravdu jsem nečekala, že já, která ještě ságu o Dračích jezdcích nečetla, budu mít možnost se s tímto úžasným spisovatelem setkat.
A dokonce mám fotku!
Jsem unavená jako kotě a moje dávka adrenalinu pomalu odeznívá, ale kňučím pokaždé, co si na Christophera vzpomenu. :D
Barunie je nejspokojenější na světě!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 14. května 2012 v 20:30 | Reagovat

To museli být skvělé zážitky!:)
Ty si i četla Hunger Games? (Mám pocit, že jsem to totiž viděla i jako knihu)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama