Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

One more voyage of Titanic

7. dubna 2012 v 18:04 | Lilith |  Recenze filmů

Velkolepý příběh, velkolepá láska, velkolepá katastrofa. Dnes již legendární Titanic znovu vyplouvá do světových kin, aby trojrozměrně potvrdil, že skutečně je velkofilmem číslo 1.

Na přelomu let 1997 a 1998 to byl hit, který rozplkal miliony diváků. Mimo to raketově vystřelil kariéry Leonarda DiCapria a Kate Winslett ke hvězdám, potvrdil Jamese Camerona jako jednoho z nejlepších režisérů a technických "machrů", vytvořil rekord 11 Oscarů a vydělal rekordně nejvíc peněz v lístcích za kino, což překročil až v roce 2010 opět Cameron se svým Avatarem.

Nyní Titanic opět vyplouvá, v novém, propracovanějším a hlavně trojrozměrném kabátě v rámci stoletých oslav tragédie potopení onoho zaoceánského parníku. Dalo by se říct, že je to risk, protože každý už Titanic několikrát viděl. Jenže Cameron ví, proč do toho šel. Fanoušci si nenechají tuto trojrozměrnou atrakci ujít a rádi si za ni připlatí.

Překlop z 2D do 3D prý dopadl úspěšně, a Cameron na něj osobně dohlížel. Převod běžných snmků trvá maximálně dva měsíce, u Titanicu to trvalo rok. Prý divák nemá nejmenší šanci poznat, že Titanic ve 3D natočen nebyl. Za vylepšení působivosti ale musíme zaplatit českým dabingem, jelikož titulky by u tříhodinového a trojrozměrného filmu byly náročné na oči, české hlasy nedokážou ani v nejmenším vystihnout emoce originálního znění. Ale pochybuji, že na konci bude výrazně méně slz v českých než v amerických kinech.

Titanic je pořád čistokrevná a obdivuhodně udělaná emotivní romance o dívce, která prožila lásku, která jí pomohla přežít nejen jednu obrovskou tragickou katastrofu. Skoro dokonalý hollywoodský doják, který má největší sílu v ztemnělém kině, kde můžete nepozorovaně plakat, a na velkém plátně, kde můžete dosyta obdivovat, jak obrovskou a luxusní podívanou dokázal Cameron zkoordinovat.

Titanic, USA 1997 (3D konverze 2011), 194 minut. Režie James Cameron, Hrají: Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Billy Zane, Kathy Bates, Bill Paxton, Gloria Stuart, Frances Fisher, Bernard Hill, Jonathan Hyde. Premiéra 5. 4. 2012.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 16. dubna 2012 v 11:36 | Reagovat

Film se mi líbí a vybrali k němu i skvělou hudbu, která se k tomu fakt hodí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama