Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

What does it mean, to be desperate?

4. února 2012 v 17:27 | Lilith |  Topics of Week
Ráda bych napsala objektivní článek na téma týdne, ve kterém se pokusím vyhnout tomu popisovat jak jsem nebo nejsem nebo jsem byla zoufalá. A pokud by mé osobité názory měly zase někoho příliš pobuřovat, tak to číst nemusíte.. :D


Zoufalství. Beznaděj. Rozčarování. Nešťastná láska. Zklamaná důvěra. Pocit prázdnoty a nejistoty. Každý to známe, nebo někdy poznáme. Záleží ale jen na nás, jak se k tomu postavíme.


Ať chceme nebo ne, tedy je jasné že spíš nechceme, všichni to jednou zažijeme, ten pocit, že život nemá cenu. Někomu jsme věřili, a on nás zklamal. Někoho jsme měli rádi, a on to odmít opětovat. Na někom nám záleželo, ale on to nedokázal pochopit. Stává se to, život je už takový. Dává nejtvrdší rány, ale nezáleží na tom, kolik jich dostaneme, ale kolik jich dokážeme přijmout a vstát poté sinější. Každá rána nám dává příležitost na to, abychom vstali a začli odznova a jinak. A jak se také říká - i pád na hubu je pohyb vpřed. Je to už tak - ti, co zažili největší neštěstí, dokážou poté plně prožít nejvyšší štěstí. Každý pád, každá rána nám něco dává. Poučení? Moudrost? Těžko říct. Alespoň možnost vstát, jít dál a být silný.

Nejsilnější bývaj lidé, kteří si prošli největším peklem.
A naopak - většina těch emařů a jiných vydeptaných a nepochopených lidí jsou jen pozéři. Vážně - donedávna jsem žila v představě, že emaři jsou fajn lidi. Je super že se nepřetvařují, proč by se měli tvářit že je jim fajn když se cítí na houby? Ale poté jsem jednoho emaře poznala, a zjistila, že je to prostě.. pozér.. nic víc. Ono je hrozně lehké fňukat že je život krutej a očekávat, že ho ostatní budou litovat. Ale mít neustále 24hodin denně špatnou náladu? Co kdyby se snažil přijít na příčinu toho, proč je nešťastný a zoufalý a postavil se tomu? Ne, to je totiž příliš pracné.
Existují lidi, kteří si prošli svým. Ztratili toho, na kom jim záleželo, sáhli si na samé dno. Ale odrazili se od něj, a kde jsou dneska. Jsou spokojení, oblíbění a neskutečně psychicky silní. Dokázali to. A to je přece krásné.

Na závěr snad dodám jen 4 buddhistické pravdy:
1. Existuje utrpení.
2. Každé utrpení má svou příčinu.
3. Utrpení je možné ukončit.
4. Existuje cesta vedoucí k zániku utrpení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama