Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Srí lanka

31. ledna 2012 v 18:25 | Greenia
Perla nebo smaragd Indického oceánu, země čaje, drahokamů, národních parků, vodopádů a lidí, kteří vám vždycky ochotně pomohou a poradí - to je SRÍ LANKA

Někde jsem četla, že lidé, kteří navštíví Srí Lanku se dělí na dvě skupiny - první skupina lidí Srí Lanku navštíví a už nikdy se tam nevrátí, druhá skupina Srí Lanku navštíví a vrací se neustále, jakmile jen trochu může.První návštěva Srí Lanky je pro Evropana, který dosud nenavštívil žádnou asijskou zemi, rozhodně šokem. Už jen výstup z letadla, resp. dnes už ze dveří terminálu, musíte chvíli rozdýchat, protože dostanete ránu horkým a nepředstavitelně vlhým tropickým vzduchem. Hodně neobvyké je také obrovské množství různých chatrných obchodků nalepených těsně na sebe a na silnici a mezi tím spousta lidí, psů, sem tam kráva, troubící auta a odpadky. Lidé na Srí Lance jsou, stejně tak jako všude jinde, bohatí a chudí. Ačkoliv samozřejmě většina z nich je z našeho pohledu chudá a vy se sami sebe budete ptát, z čeho vlastně žijí (prý jsou prostě jen skromní a moc toho k životu nepotřebují), nakonec jim stejně budete závidět ten klidný, pohodový a (teoreticky) bezstarostný život. Srí Lanka není bohatá země. Její hlavní bohatsví se však skrývá v lidech. Pokud se chystáte Srí Lanku navštívit, jeďte co nejdříve. I tahle země se bohužel mění a za pár let už tam nemusíte najít to, co je tam dnes.

Základní informace o Srí Lance:
Srí Lanka je ostrovní stát v jihovýchodní Asii. Najdeme ji na ostrově Cejlon. Hlavním městem Srí Lanky je Sri Jayawardenapura, pro nás bude snahší když mu budeme říkat Kotta. Mají, ale jakoby hlavní města dvě, protože Kotta je hlavní město jen administrativně. Obecně paltí za hlavní město Colombo, které je také největším městem Srí Lanky. Rozloha ostrova není ani nejmenší ani největší je to 65 610 km(čtverečných). Žije tu na tak "malou" rozlohu docela hodně lidí. Žije tu 20 926 315 obyvatel. Srí Lanka je totiž 56. nejlidnatější stát na světě.
Všichni do jednoho jsou na Srí Lance věřící. Srí Lanka má také své Minesterstvo náboženství. Měnou Srí Lanky je SRÍLANSKÁ RUPIE.
Směnný kurz koruny vůči rupii je asi 0,18Kč/1 rupie.


EDIT: Já osobně jsem na Srí Lance ještě nebyla, ale hrozně mě láká. To bude asi ten důvod, proč vám o ní píšu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | Web | 21. března 2018 v 15:57 | Reagovat

Na Srí Lance mají moc pěkné národní parky, jen se podívejte tady: http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/narodni-parky-na-sri-lance-jake-jsou-ty-nejexotictejsi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama