Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Jak zatočit s prokrastinací?

21. ledna 2012 v 20:16 | Beth
Ahoj, hlásím se s článkem, který má za úkol pomoci především všem, kteří mají problém s dokončováním povinností včas, ale vhod přijde všem. Přeji pěkné počtení!Určitě už jste (jako já) zažili moment, kdy jste měli něco důležitého, jako třeba test nebo zkoušení, a učení jste pořád odkládali a odkládali s myšlenkou "Ono to nějak dopadne…". Pokud se vám to stává jen občas, jste za vodou. Jistě, každého taky nebaví pořád se učit a plnit jiné nepříjemné povinnosti, ale pokud tento stav míváte často, zřejmě prokrastinujete.

Tenhle článek by vám měl dát pár tipů, jak s tím věčným odkládáním povinností přestat.

1. Pořiďte si diář. Nebudete tomu věřit, ale tahle malá věcička je nesmírně užitečná. (Vlastní zkušenost.)

2. O víkendu si sepište všechny věci, které máte splnit následující týden, ať už je to test nebo úkol nebo cokoli jiného.

3. Pokud opravdu nestíháte, seřaďte věci podle důležitosti. Pokud máte čas, udělejte ty nejnudnější věci jako první.

4. Nečekejte, až budete mít "tu správnou náladu". Čím dřív se všemi věcmi budete hotoví, tím dřív se budete moci věnovat něčemu jinému a mnohem příjemnějšímu.

5. Věnujte se vždy jedné věci. Neskákejte od jednoho úkolu ke druhému.

6. Dívejte se dopředu. Je přece skvělý pocit, když vás někdo pochválí za dobře odvedenou práci, případně když dostanete dobrou známku nebo ne?

7. Po splnění té dané věci (naučení se na test, zkoušení či napsání úkolu) se něčím odměňte. Máte rádi čokoládu? Dejte si ji! A pořádnou porci, zasloužíte si to!

Doufám, že vám článek pomohl!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama