Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Boj o lásku- 8.díl

2. ledna 2012 v 18:47 | Greenia
Šla jsem se upravit a pak jsem ještě odkráčela k mamce do pokoje, dát jí pusu na rozloučenou.

,,Mami, odjíždím. Měla jsi pravdu. Musím se pokusit získat Mika zpět. Snad není pozdě." Řekla Ema matce. ,,Děláš správně zlato. Ty a Mike jste pro sebe stvoření. Hlavně bojuj, bojuj o svou lásku. Neudělej chybu. Jako já." Pravila maminka. Chápala jsem ji, vlastně si prožila podobný příběh. Ale já budu bojovat! Budu bojovat, až do posledního dechu! Slíbila jsem si. ,, Tak pa, mami" řekla jsem se slzami v očích.
,, Emo! Už jsou 2.00, letadlo ti za hodinu odlétá!" ,, Cože? To nestihnu! Musím na letiště taxíkem, než si tam dám kufr a ten než dojede, tak letadlo bude fuč!" ,, Vezmi si mou motorku..." ,, Ale mami, vždyť na ní neumím!" ,, Neboj, to zvládneš, tvůj bratranec si ji potom na letišti vyzvedne! Hlavně už nekecej a jeď! A nezapomeň, bojuj!" Rozloučila jsem se s mamkou a jela jsem. Letadlo jsem stihla tak tak. Když jsem doletěla, utíkala jsem domů s nadějí, že bude Mike doma a Marie v práci. Že mi odpustí a dáme to znova dohromady. Vyrazila jsem dveře, div nevyskočily z pantů, vletěla dovnitř a... Mávala jsem do prázdného bytu. Smůla, asi jsou všichni v práci, pomyslela jsem si. Šla jsem dále do kuchyně. Viděla jsem na stole nějaký papír. Stálo tam "Ahoj Emo. Nevím, jestli si tenhle dopis čteš, jestli jsi už dojela. Volala jsem ti a
nechala ti vzkaz u tvé mámy na lince. Ano, Mike se dneska žení! Snad jim to s Marii vyjde. Jsou úžasný pár. Všimla jsem si, že něco k Mikovi cítíš, ale pochop, on a Marie už jsou dlouho zasnouben, a vypadají opravdu zamilovaně. Vím, vím, asi to píšu zbytečně, a tento papír stejně potom vyhodím. Ale kdybys přece jen přijela dří, a chtěla se na obřad podívat, začíná v 11.00 hodin, v té původně Anglické budově. To víš, Marie si potrpí na luxus. Tvoje Kim."Se slzami v očích jsem dočetla poslední kousek textu. Tohle byl konec. Mám tam jet a vyznat se Mikovi? Co když to bude zbytečné? Nevěděla jsem si rady. Potom jsem ale vzpomněla na moudré slova mé matky. Budu bojovat! Vletěla jsem do svého pokoje, který byl v opravdu v katastrofálním stavu. Jako by tam někdo něco hledal. Ale to jsem teď neřešila. Otevřela jsem skříň a vytáhla šaty, co mi darovala maminka. Řekla mi, že až mi bude nejhůř, mám si je obléci a všechno tyto šaty vyřeší. Byly na mě sice až moc výstřední a luxusní, ale tady šlo o mou životní lásku. Utíkala jsem co jsem jen mohla a vešla do obřadní místnosti. Byla tam spousta hostů, Mike a Marie už stály pod svatebním obloukem. Všechno jsem ztratila. Stoupla jsem za vázu růží a tuhle pohromu jsem sledovala a potichu vzlykala.
A teď, pane Miku, opakujte po mě:
Farář: Já mike
Mike: Já mike
Farář: Beru si tě Marie
Mike: Beru si tě Emo (velký vzruch)
Mike: Marie... Marie...
Tuto trapnou situaci přerušila Ema:
Miluju tě Miku!!!
Farář: Mám pokračovat??
Mike: Myslím, že to nemá cenu. Marie, vždycky si věděla že pořád něco cítím k Emě, byl jsem k tobě vždy upřímný, doufám že mi to odpustíš. Ne Miku! To nedopustím! Vždyť se milujeme! Podívej co jsi ztropil za skandál! Ale já ti to odpustím, jen mě neopouštěj!" Truchlila Marie.
,, Promiň Mar, mám tě opravdu rád, ale Emu miluji. Je to žena mého života."
,, To nedopustím! Taková chuděra! Taková nicka! Já jsem někdo! Co tahle chuděra má a já ne?!"
,, Mou lásku, Marie." ,,Ty odporná svině! Ty krávo! Ty čubko! Tohle ti neodpustím! Tohle ti neodpustím! Jsi nicka, jsi nula!! Jsi naprosté nic!" ,, Nebudeš tady na mě hulákat a urážet mě!" Bránila se Ema.
,, Já vás zničím! Já se nikdy nevzdám! Budete pykat, vy oba!" řekla Marie a vyběhla pryč. Tohle způsobilo velký rozruch, všichni si šeptali. ,,Emo, miluji tě a chci se k tobě vrátit, chci s tebou zestárnout a zemřít. Emo, to s Marii byla chyba. Emi, zkusíme to?" ,, Jistě že ano, Miku" vykřikla Ema a spustil se obrovský aplaus.

Konec

Skončilo to dle vašich představ?
Doufám, že se vám příběh líbil ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama