Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Asijské recepty 1.0

3. ledna 2012 v 12:00 | Katty |  Asie
Hodně z nás jistě mělo někdy touhu ochutnat nějaké asijské jídlo. Ani mě se tato touha nevyhnula a tak když mám tu možnost se dostat do trochu většího města, jako první hledám nějakou japonskou, čínskou či korejskou restauraci.
***

Sushi

Když už tedy v nějaké restauraci jsem, první na co se zaměřím je sushi. Bohužel to není zrovna ta nejlevnější záležitost. Cena se pohybuje od 80 až do 300 Kč, záleží na restauraci a množství objednaných kousků.

Sushi existuje mnoho druhů, záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Sushi se skládá především z vařené rýže, syrové ryby nebo jiné té potvůrky (krevety, krabí tyčinky…) a dejme tomu i z chaluhy. Tyto základní suroviny jsou opravdovým zázrakem v boji proti stárnutí pleti a vzniku různých onemocnění. Sushi je zdroj vitality a zdraví a je taky velmi dietní. ;)
K sushi se podává kromě sójy i wasabi, což je zelená pasta, která…no, doopravdy pálí :D Ale věřte nebo ne, dá se to vydržet ji mít v puse pět minut a nepolknout. Mimochodem, potečou vám slzy, znám to. Sázka je hold sázka. :D
http://www.e-sushi.cz/recepty-sushi-kucharka.p60.html - zde najdete různé recepty na sushi ;)


Kimchi

Kimchi je hlavně korejská záležitost. Jedná se pokrm tvořený hlavně ze zeleniny (zelí, ředkvičky, jarní cibulky a okurek). Kimchi obsahuje vysokou koncentraci vlákniny a nízký obsah kalorií. Poskytuje také více než 50% doporučené denní dávky vitamínu C a karotenu. Většina druhů kimchi také obsahuje cibuli, česnek nebo chilli papričky, které jsou pro zdraví člověka velmi prospěšné. Je to vlastně taková zdravá bomba.
Kimchi mám na mušce příště, zatím jsem ale neměla tu možnost ho ochutnat.
Recept najdete zde: http://www.merc.cz/kimchi/


Ramen

Jedná se o japonskou nudlovou polévku, kterou jsem měla možnost ochutnat jen jednou, ale promrhala jsem ji. Polévka ramen má vysoký obsah sacharidů a sodíku, a naopak nízký obsah vitamínů a minerálů.
Je to jedním z nejznámějších jídel v Japonsku, ve kterém je skoro na každém rohu jedna ramen restaurace.


Gyoza

Jedná se o taštičky z těsta plněné zeleninou a vepřovým masem. Gyoza jsou velmi oblíbená v japonsku. Jsou to vlastně takové japonské knedlíky, ovšem úplně jiné než známe tady u nás. V Itálii jsou také známé jako ravioli (možná s menší obměnou).
Gyoza jsou často plněná česnekem a to ve velkém množství, a jsou podávány se sójovou omáčkou. Chutí připomínají jarní závitky, které lze snadno nalézt i u nás ve vietnamských bufetech. Cenově jsou od sushi výrazně levnější, cena se pohybuje kolem 100 Kč, opět záleží na restauraci a počtu objednaných kousků.

A takto už vypadají sushi a gyoza z Karlových Varů v praxi:

Katty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čí články se Vám líbí nejvíc?

Terezy
Lilith
Beth
Katty
Někoho jiného

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama