Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Máte-li rýmu, dejte si chilli papričku!

28. prosince 2011 v 21:18 | Tereza |  Tereza´s Reports
Zrovna jsem na seznam.cz četla jeden zajímavý článek a nemohla jsem váhat a dát Vám ho sem. Jen to zkusím trochu vlastními slovy abych moc nekopírovala.
Tak dost těch keců a dejte se do čtení!
Viz. cč

Trápí vás velká rýma a nevíte, jak se jí konečně zbavit? Pak pro vás máme jednoduchý tip v podobě chilli papričky. Na trh se dokonce velmi brzy dostane nosní sprej vyráběný z výtažků chilli papriček, který potlačuje zánět ve vedlejších nosních dutinách, jenž způsobuje chronickou rýmu. (Tak to jsem zvědavá..:D)
"Představa, že si člověk bude do nosu aplikovat něco tak pálivého, jako jsou chilli papričky, je přinejmenším zarážející. Vědci ale dokázali, že nosní spreje s kapsaicinem pomáhají lidem s dlouhodobou rýmou, která nemá alergický podklad," vysvětlují odborníci ze serveru Ulékaře.cz. (Dobrá zpráva..;))
Pacienti zařazení do studie byli náhodně rozděleni na dvě skupiny - jedna skupina dostávala nosní sprej s kapsaicinem a druhá dostávala placebo - sprej, který vypadá úplně stejně, ale neobsahuje potenciálně léčivou látku. Žádný z pacientů však nevěděl, ke které skupině patří a který z přípravků dostává. Po dvou týdnech léčby hodnotili všichni pacienti účinek - pacienti, kteří používali nosní sprej s kapsaicinem, udávali zlepšení svých obtíží častěji než pacienti, kteří používali placebo. (Takže jedna skupina je zdravá a druhá takřka "zdravonemocná"..:D)
TRADICE:
Chilli papričky patří mezi tradiční léčiva v Jižní Americe. (Takže jsme je okopírovali!:)) Obsahují pálivý kapsaicin, který je i součástí léků v podobě mastí nebo gelů proti bolesti. Nosní kapky čeká ještě řada úprav, podle vědců jsou ale zárukou novodobé léčby rýmy. (Přiznávám, že to zní dobře.)

P.S. Nebojte, všechny reportáže nebudou takové. Jen když mě něco zaujme.
P.S.2. Sice jsme se na facebooku domluvili, že každý bude mít jeden den, ale snad to nevadí a hlavu mi neutrhnete..:D Kdo má vůbec středu? (Je středa nebo ne?)
Zatím. Budu se těšit. (Příště zkusím napsat další díl toho mého příběhu - buď zítra nebo v pátek.)

Vaše Tereza (Nebo Terka?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama