Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu - recenze

25. prosince 2011 v 16:57 | Greenia |  Recenze filmů
I třetí pokračování příběhu kouzelnického učně Harryho Pottera se odehrává v kouzelnické škole v Bradavicích a i v tomto dílu jde Harrymu o život. Nebezpečný vězeň z Azkabanu uprchl a snaží se Harryho vyhledat a zabít.
Harry se neustále dostává do mnoha nebezpečných a nezáviděníhodných situací. V tomto díle se setká s mnoha novými příšerami. Hlavním a nejvíce obávaným strašidlem Harryho jsou v tomto pokračování jeho příběhu mozkomoři. Létající příšery, které vysávají z mozku své oběti dobré myšlenky. I další nová kouzla jsou oproti předchozím dílům strašidelnější a záhadnější, například vrba mlátička, od které utrží nejednu ránu, nebo vlkodlak, který se pokusí Harryho zabít. Harry se díky kouzlům ocitne situacích, které přimějí diváka přemýšlet a sledovat detaily, které jsou s těmito událostmi spjaty a mnohdy jsou rozhodující pro další děj filmu.
Ačkoli se jedná již o třetí díl příběhů Harryho Pottera, neztrácí nic na své schopnosti diváka upoutat a vtáhnout do děje. Divák se setká nejen s již známými postavami a pravidly Harryho života, ale pozná i další schopnosti kouzelnických mistrů a spolu s Harrym prožije spoustu napínavých chvil.
Třetí díl Harryho Pottera je mnohem více propracovaný než dva předchozí a mnohem více tajemný, strašidelný a napínavý. Nejen dětští fanoušci kouzelnického učně budou tajit dech v situacích, kdy Harrymu půjde o život.
Autorka ve svých příbězích fantazií rozhodně nešetří, což Harryho Pottera vyneslo na nejvyšší příčky oblíbenosti i v jeho třetím pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Lella_Zee* *Lella_Zee* | E-mail | Web | 25. prosince 2011 v 19:13 | Reagovat

soutěž začla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama