Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Fenomén s názvem K-pop

22. prosince 2011 v 7:00 | Katty |  Recenze hudby
K-pop [kej pop] nebo chcete-li, korejský pop. Tento fenomén začíná hýbat světem čím dál tím víc, zvláště v posledních dvou letech.
Jedná se o jiho-korejskou hudbu, která zahrnuje pop, dance, R&B, hip-hop, rock a spoustu dalších žánrů. V místních rádiích se téměř nesetkáte s jinou produkcí, než právě s tou korejskou.
K-pop interpretů je hojný počet a tak máte z čeho vybírat.Můžeme začít například u (mých oblíbených) Super Junior (SJ, SuJu, 슈퍼주니어)
Těchto, na začátku 13, dnes již jen 11, kluků hýbe nejen Koreou, Čínou, Japonskem a Amerikou, ale v poslední době i Českou republikou. Stále častěji se setkávám s lidmi, kteří Super Junior fandí, nebo je znají jen z doslechu.
Tito pohlední kluci mají za sebou 6 (nebo 7?) úspěšných a také dost rušných let. Prošli si nejedním odchodem členů (ať už do armády nebo úplně z kapely pryč), ale patří jim má velká poklona a můj velký dík, protože ze mne udělali lepšího člověka. Vím, že to bude znít jako klišé, ale je to tak. ^^
Mezi jejich známé hity patří: Sorry Sorry, Bonamana, No other, Mr. Simple a další…
Jejich fanoušci si říkají E.L.F. (Everlasting Friends) a barva jejich fan klubu je safírově modrá.Girls´ Generation (GG, SNSD, 소녀시대) , jinak také nazývané jako protiklad Super Junior.
Tento dívčí band, který se skládá z devíti pohledných děvčat, byl založen (stejně jako Super Junior) společností SM Entertainment (SME). Jako kapela fungují od roku 2007.
Mezi jejich známé hity patří songy jako Gee (asi nejznámější, existují na něj mnohé parodie), Genie, Hoot, Run Devil Run, nebo nově The Boys.
Fanoušci SNSD si říkají SONES a jejich barva je růžová.SHINee (샤이니)
Opět chlapecká skupina založená společností SME. Tato pětičlenná skupina (opět pohledných kluků) spatřila světlo světa roku 2008. Dobyli nejen Jižní Koreu, ale i Japonsko. Debutovali se singlem Replay.
Dalšími jejich úspěšnými songy jsou: Juliette, Amigo, Lucifer, Hello a další.
Jejich fanklub si říká Shinee world.2NE1 (To anyone, twenty-one, 투애니원)
Jedná se o dívčí skupinu založenou společností YG Entertainment. Tato kapela složená ze čtyř dívek vyniká hlavně svým, někdy až bláznivým, stylem - ať už v hudbě či oblečení.
Jejich hudba mne láká nejen melodií, ale i samotnými texty. Přijdou mi, že jsou o něčem. Nevím jak lépe to popsat, ale pomáhají mi se dostat z depresí. Připomenou mi, že nejsem na světě jediná, která má takovéto a támhlety problémy. Proto je mám tak ráda.
Mezi jejich známé songy patří: Fire, I am the best, Ugly nebo Hate you.
Jejich fanklub se jmenuje Black jack ( číslo 21 v blackjacku něco znamená…nevím přesně co, nikdy jsem to neměla možnost hrát :D) a jejich barva je Hot pink :D

***
Super Junior - No other

Girls´Generation - Gee

SHINee - Lucifer

2NE1 - Ugly
***

Snad se vám toto malé seznámeníčko s K-popem líbilo, i když je mi jasné, že většině z vás to nic neřekne. Přesto pokud by měl tento článek dobrý ohlas, mohla bych napsat pokračování.
Katty
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čí články se Vám líbí nejvíc?

Terezy
Lilith
Beth
Katty
Někoho jiného

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama