Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Boys over flower - recenze

13. prosince 2011 v 7:08 | Katty |  Recenze filmů

Boys over flower (Boys before flower) je korejské dorama (seriál), které vzniklo podle japonské mangy jménem Hana Yoi Dango. Korejci tuto mangu ztvárnili jako třetí a podle mne je to nejpovedenější verze. Před touto vznikla ještě japonská a taiwanská, ve které je naprostý zmatek.

*
Celý příběh se točí kolem dívky jménem Geum Jan Di. Tato chudá středoškolačka, pracující v čistírně svých rodičů, se jednoho dne stala hrdinkou, když "čistou náhodou" zachránila jednoho studenta prestižní střední školy před skokem ze střechy. Fotky Jan Di se najednou objevovaly ve všech časopisech i v televizi. A tak, aby si střední škola Shinwa, z jejíž střechy se šikanovaný student pokoušel skočit, udržela popularitu, nabídla naší hrdince stipendium. Tato prestižní střední škola byla známá po celé Koreji a každé dítě by na ní chtělo jednou studovat, kromě Jan Di. Ona sama se o nic neprosila, od té školy nic nechtěla, nakonec však byla nucena (svou rodinou) stipendium přijmout a na školu plnou snobů nastoupit.
Střední školu Shinwa navštěvují mimo jiné snoby i čtyři velmi bohatí a pohlední kluci. Goo Jun Pyo, Yoon Ji Hoo, So Yi Jeong, Song Woo Bin. Každý z těchto kluků je něčím výjimečný. Jeden umí hrát krásně na housle, druhý je dobrý v keramice, třetí se umí prát a čtvrtý je velký nafoukanec. Dohromady ale tvoří skupinu F4 - Flower four, nejoblíbenější čtyřku na škole. Běda ale tomu, kdo by se s nimi dostal, byť do sebemenšího, konfliktu. Dostal by červenou kartu - což je takové, dejme tomu, znamení pro ostatní školáky, že toho dotyčného mohou začít šikanovat. Čímž se dostáváme opět na začátek - ano, ten student, kterého Jan Di zachránila před smrtí, dostal červenou F4 kartu.
Každopádně zpět k ději. Jan Di na školu nastoupila a hned první den měla problémy, jakožto chudá "čistírna" mezi rozmazlenými parchanty. Komu by se to líbilo, že? Nicméně, Jan Di se nakonec spřátelí s jednou dívkou ze své třídy, jdou si koupit zmrzlinu a procházejí se po areálu školy. Když tu nová kamarádka naší hrdinky zakopne a její zmrzlina spadne na čísi botu - na botu vedoucího F4, velkého nafoukance - Jun Pyoa. Jan Di se své kamarádky zastane a tím si zadělá na velký problém. Dostane červenou kartu. I přes všechnu tu šikanu ale na škole vydrží. Leader F4 (Jun Pyo) jí začne dělat naschvály, později si však uvědomí, že se do ní zamiloval, začne jí vyznávat lásku a prostě jen tak, aniž by se jí ptal, si z ní udělá svou přítelkyni.
Jan Di se však ocitne v takové prazvláštní situaci. Jun Pyoa nejprve odmítá, protože si myslí, že je zamilovaná do Ji Hooa (on je do ní mimochodem taky zamilovaný) a tak nám vzniká milostný trojúhelník. Jan Di si však brzy uvědomí, že ten, koho miluje, je Jun Pyo. Ji Hoo utře nos, ale stane se jejím nejlepším přítelem.
V tomto seriálu se setkáme se situacemi vtipnými, někdy až nereálnými. Od únosu, přes zkaženou svatbu snobských dětí až po ztrátu paměti. Ale tak to ve světě bohatých asi chodí. :D
A aby toho nebylo málo, všechny tyto situace doprovází Jan Dinina praštěná rodina a Jun Pyova pomstychtivá matka.

I když děj je někdy poněkud složitý, je to nejhezčí seriál, jaký jsem kdy viděla a nemůžu ho nic než doporučit. Pokud by ho chtěl někdo vidět, je volně ke stažení na uloz.to s českými a slovenskými titulky.

Katty =)


**
Pár fotek:
(zleva) Yi Jeong, Woo Bin, Jun Pyo a Ji Hoo. F4.


Jan Di


(zleva) Woo Bin, Yi Jeong, Jun Pyo, Jan Di, Ji Hoo

 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Čí články se Vám líbí nejvíc?

Terezy
Lilith
Beth
Katty
Někoho jiného

Komentáře

1 Emma Lee Emma Lee | E-mail | Web | 12. ledna 2012 v 20:25 | Reagovat

aký sú zlatý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama