Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Atashinchi no Danshi - recenze

27. prosince 2011 v 7:00 | Katty |  Recenze filmů

Pozn: Kliknutím na odkaz se vám objeví další tabulka s fotkou postavy.

Představte si, že jste mladá, dvacetiletá dívka. Maminka vám umřela, otec od vás utekl, jste bez domova a honí vás vymahači dluhů vašeho otce. Naše hlavní hrdinka Mineta Chisato to rozhodně nemá lehké, že?


Když jednoho dne naši hrdinku opět pronásledují vymahači dluhů, z nebe se jí snese zázrak. Okura Shinzo je velmi bohatý, postarší muž, který Chisato nabídne pomoc. Slíbí jí, že jí zbaví všech jejích dluhů, ale pod podmínkou, že se stane jeho ženou. Chisato nabídku přijme.
Shinzo je vlastníkem hračkářství a mimo to je i vynálezce. Jeden jeho vynález mu předpověděl, že už mu nezbývá mnoho času a že brzy zemře. I když bylo nepravděpodobné, že by takovýto stroj vůbec mohl fungovat, měl pravdu. Chisato se o Shinzo stará až do jeho poslední chvilky. Jeho popel poté roztrouší ze vzducholodi nad městem.
Tady to pro Chisato ale nekončí, její dluhy stále nejsou splacené. V Shinzově poslední vůli bylo ještě jedno přání. Chtěl, aby se Chisato stala matkou jeho šesti adoptovaných synů. Naše hrdinka přijímá a je dovezena na rodinné sídlo, ve kterém žijí jen čtyři synové z šesti. Nejmladší Okura Akira, chytrý prcek , který usíná vždy přesně v devět hodin. Dále Okura Satoru, který už nějaký ten pátek nevylezl ze svého pokoje a je téměř nemožné ho odtamtud dostat. Okura Masaru, ten nejzvláštnější, jenž dostává panický záchvat, když je poblíž nějaké ženy. A poslední žijící v rodinném sídle Okurů je Okura Takeru, drsňák v červeném plášti. To ale není vše, ještě je tu Okura Fuu, ten nejstarší, a také Okura Sho, ten který utekl z domu, kvůli svému "malému" tajemství. Již podle popisu jsou to podivíni, ale co teprve s nimi bydlet?
Teprve tady začíná ten pořádný zmatek. Shinzo si sepsal pravidla pro novou matku svých synů. Úkoly nejsou jednoduché a díky různým povahám a uudržení synů pospolu zcela nemožné. Ale Chisato i synům se to přeci jen povede. A víc než to… Satoru vyleze ze své kobky a přestane se bát veřejnosti. Masaru přestane mít strach z žen, Takeru a Sho se opět usmíří a Fuu se vrátí zpět ke své rodině. Chisato se zbaví svých dluhů a navíc…získá novou rodinu, a to doslova.
Na správné plnění matčiných úkolů dohlíží právní poradkyně Koganei Kyoko.
Boj o rodinou firmu (hračkářství) mezi členy rodiny a Tokita Shujim, což je ředitel společnosti, děj ještě více komplikuje. Jako by nebyl komplikovaný už dost :D

Toto dorama je spíše komedie, najdou se zde ale i dojemné chvilky. Jak už bylo řečeno, děj je dost komplikovaný. Díky hojnému počtu postav budete mít zmatek ve jménech a marně budete tápat, kdo je kdo. Dokonce i já jsem měla potíže herce rozeznat, a to jsem většinu znala z jiných filmů. :D
Děj je někdy i obtížný na chápaní, ani já často nevěděla co se v nějakých chvílích zrovna dělo.
Pokud vás toto dorama zaujalo, je volně ke stažení na uloz.to s českými titulky. Celkem je jedenáct dílů a jeden díl trvá přibližně hodinu, takže hodně štěstí! ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čí články se Vám líbí nejvíc?

Terezy
Lilith
Beth
Katty
Někoho jiného

Komentáře

1 *Lella_Zee* *Lella_Zee* | E-mail | Web | 27. prosince 2011 v 11:15 | Reagovat

Ahoj :) Prosím sháněj si hlasy do soutěže o nejlepší klučičí jméno ;) podmínkou bylo mít nejmíň 5 hlasů a ty máš pořád jenom jeden ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama