Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Markus Heitz - Trpaslíci

2. srpna 2011 v 18:49 | Beth
Je načase předvést můj první článek a proto jsem se rozhodla vám napsat můj dojem z knihy Markuse Heitze - Trpaslíci. Není žádné překvapení, že je to kniha z řad mého nejoblíbenějšího žánru - fantasy.


Tuhle knížku jsem četla už kdysi dávno (asi před 2 nebo 3 lety) a nějak jsem si na ní v poslední době vzpomněla, tak bych se s vámi chtěla podělit o svůj názor i když už nejspíš bude trochu zkreslený tím, že si už všechno do detailu nepamatuji.

Děj líčí příhody a putování trpaslíka Tungdila a zaměřuje se především na něj, ale kniha nabízí i "pohled bokem" na další události, které hýbou dějem. Líbilo se mi také, jak autor, podle mě originálním způsobem, trpaslíky rozdělil na různé "druhy".

Trpaslíci jsou v této knize vylíčeni naprosto typicky. Jsou vzrůstem malí, mají dlouhé vousy, rádi popíjí pivo (i když Tungdil z něho zezačátku není moc nadšený) a někteří přímo k smrti milují, když můžou do někoho zarazit svou sekeru. Děj mě prostě už od začátku chytil a (ač s mírnými přestávkami) už nepustil.

Kniha mě na jednu stranu bavila, ale zase musím přiznat, že občas byl děj natolik napěchovaný bojovými scénami a všeličím dalším, že jsem si občas musela dát na pár dní pauzu, aby se mi to srovnalo v hlavě a pak jsem zase mohla pokračovat.

Nevím, čím to je, ale u této knihy jsem měla stejný problém jako se Silmarilionem od Tolkiena a to, že tam na mě hned ze začátku vybaflo spoustu jmen a chvilku mi trvalo si je někam zařadit, když o nich byla zmínka někde dál.

Jako takové mám trpaslíky ráda, takže jsem byla štěstím bez sebe, když jsem tuto knihu objevila. K druhému dílu jsem se zatím nedostala, ale v budoucnu se na ní určitě podívám.

Moje hodnocení: 80%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lilith Lilith | Web | 2. srpna 2011 v 19:58 | Reagovat

Jé, ty máš ráda fantasy? To si budem rozumět, já fantasy zbožňuju ;-)
Jinak, moc hezky zrecenzováno :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama