Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

Japonská pouliční móda aneb každý jsme nějaký

4. srpna 2011 v 20:13 | Katty |  Asie
Na začátku 21. století vznikl v Japonsku styl, který je nazýván Street fashion. Toto módní označení platí pro nositele, který si sám upravuje oblečení s přijetím současné módy a s tím kombinuje různé nové trendy. V současné době v Japonsku existuje spousta módních stylů. Některé tyto styly jsou extrémní a avantgardní.
Patří k nim např.: cosplay, decora či lolila a právě o nich si zde zkráceně povíme.

**

Cosplay コスプレ

Cosplay je japonský styl oblékání, který obsahuje prvky anime, mangy, tokusatsu, video her, fantasy filmů nebo japonských popových skupin.
Lidé oblékající se ve stylu cosplay na sobě nosí kostýmy, zjednodušeně řečeno. Dívky se často převlékají za chlapce a vypadají velmi přesvědčivě. V Japonsku je tento styl velmi oblíbený. Mladí Japonci si vytvářejí vlastní kostýmy a přihlašují se s nimi do soutěží, své fotografie zveřejňuji na internetu, vytvářejí cosplay teamy, natáčejí videa a chodí na různé srazy.
Cosplay se šíří nejen do jiných částí Asie, ale dokonce i do celého světa. Dokonce i zde v ČR máme dobré cosplayery a cosplay teamy.
Fotka vlevo je ukradená z galerií na google.com, fotka vpravo zase z oficiálních stránek error cosplay teamu, který je mimochodem z ČR. Poznali byste, že na fotce vpravo je dívka? J
**

Decora

Tento styl si libuje v pestrých barvách a velkém množství doplňků. Jsou zde typické plastové hračky, velké množství plastových sponek ve vlasech, korálky a čelenky. Do tohoto stylu se zařazují převážně dívky, ale najdeme zde i pár mužských výjimek.
V oblečení jde u decory především o vrstvy. Podkolenky nošené ve vrstvách, vrstvené sukně, trička a mikiny, nebo trička a tílka = to je to pravé. Jak už bylo řečeno, doplňky nemůžou chybět. Kouzelnické hůlky, barevné deštníky, kufry, roztomilé tašky, plyšáci rozhodně nic nezkazí. :)
Decora styl má několik pod-stylů: dark dekora, colorful decora či pink decora. :)
Já jsem kdysi (no kdysi, před rokem) zkoušela být dark decorou, ale vydrželo mi to jen měsíc. Přece jen, těch doplňků bylo moc a nasazovat si je a každý večer sundávat zabíralo dost času. :D
**

Lolita

Jedná se o módní styl, pro spoustu dívek je však i stylem života.
Pro oblečení lolita jsou typické krajky, volánky a starodávné motivy. Šaty sahají vždy ke kolenům, mají širokou sukni, pod kterou se nachází nadýchaná spodnička. Lolity svůj vzhled ladí do posledního detailu. Nádherné účesy se spoustou lokýnek či spousta mašliček a ozdob jsou samozřejmost. :)
Vzhled lolity by měl napodobit vzhled porcelánové panenky nebo vzhled nádherných princezen z pohádek.
Je více pod-druhů této módy. Od velmi elegantní Classic Lolity, přes temnou Gothic Lolitu až pod neuvěřitelně roztomilou Sweet Lolitu.
**
Mé názory na tyto tři styly jsou velmi kladné. Je mi to velmi blízké a občas je mi líto, že nebydlím v Japonsku, kde jsou takových lidí spousty a spousty.
**
Doufám, že se vám můj první článek alespoň trošku líbil. Japonských pouličních stylů je více. Pokud tedy bude mít tento článek dobrý ohlas, mohla bych napsat pokračování. :))

Katty
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elisis Elisis | Web | 5. srpna 2011 v 12:03 | Reagovat

Japonský styl je zajímavý, ale moc mně neoslovil. Jsem spíše pro takový ten pohodový styl, ne moc výrazný. Jiný kraj, jiný mrav ... :)

2 Lilith Lilith | 9. srpna 2011 v 17:08 | Reagovat

Joo dvě Japonky, který byly ve stylu Lolita jsme s kámoškou potkaly v Praze a to jsem vůbec nevěděla, co si o tom mám myslet :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama