Mluvené slovo je prázdné, jen co člověk napíše, zůstává.

(3) Kroky strachu

9. srpna 2011 v 19:37 | Lilith
Třetí část... Setká se hlavní hrdinka s neznámým mužem, o němž vyprávěla stará služebná, nebo to byly jen výmysly?Služebná odešla a Evelyn zůstala v komnatě sama. Určitě se jí to než zdálo, myslí si. To není možné. V tom se ozve zaklepání na dveře.
,,Kdo je tam?!" Vykřikla Evelyn. Trochu se polekala...
,,To jsem já, paní. Bazë, váš sluha. Mám vám vyřídit, že je prostřený stůl na večeři. Už vás očekáváme."
,,Oh, ano, samozřejmě. Za chvilku jsem tam," řekla a snažila se skrýt fakt, že ještě vůbec není připravená na slavnostní večeři.

Vše ale stihla, takže se mohla dostavit na večeři téměř včas.
,,Copak je ti, dcero? Jsi nějaká smutná...," zeptala se Evelynina nevlastní matka Amara.
,,Nic. Půjdu si lehnout." Řekla Evelyn a ihned odešla do své komnaty.

Co když mě vážně někdo sleduje? pomyslela si Evelyn při pohledu do zrcadla. ,,Co mám dělat, mami?" zeptala se obrazu na stěně. ,,Kdybys tu tak byla... Mohla bych e ti se vším svěřit, a ty bys mi pomohla. Proč jsi mě opustila? Za celých 19 let svýho života jsem tě ani jednou nespatřila, neznám, jaký to je, hrát si se svou matkou... Víš, občas si říkám, že za to můžu já. Kdybych se nenarodila, nemusela jsi zemřít. Teď je tu ta nová, ta Amara. Snaží se na mě být hodná, ale nevím proč, já jí to nevěřím. Proč se otec znovu oženil? Je to už rok, já si na ní nezvyknu. Nenaučím se jí mít ráda, nikdy! Mami, vrať se...", zeprosila Evelyn. Už to nevydržela a rozplakala se. Pomocí slz stékajících po její krásné tváři pomalu odtéká smutek nahromaděný na srdci za spoustu let. ,,Vím, že mi stejně nikdy neodpovíš. Ale možná mě slyšíš. Vím, že nedělám vše správně. Možná, že ta Amara není tak zlá. Mám se naučit mít ji ráda? Prosím, dej mi znamení...", řekla Evelyn, vstala a začla se rozhlížet po místnosti. Tu najednou něco zaklepalo na dveře.
,,Mami, to jsi ty...?!"
Žádná odpověď.
,,Mami..."
Zase nic.
Evelyn nedala na Nalowesiiny rady... a šla ke dveřím. Otevřela je... a tam nic. Vyklonila se ze dveří, aby se rozhlédla po chodbě.
,,Neměla bys takhle večer bez váhání otvírat dveře," řekl neznámý mužský hlas. Evelyn vykřikla, ale už bylo pozdě. Před ní se ze tmy vynořil muž v černém. Vrhl se na Evelyn a zatlačil ji dovnitř. Křečovitě se snažil dotknout ústy Evelynina krku.
,,Kdo jste a co tu chcete...?!", vykřikla Evelyn, když se jí podařilo vymanit se ze sevření.
,,Co záleží na jméně," řekl neznámý hlubokým hlasem, který byl ale kupodivu plný citu. Vrhl se na Evelyn znovu. Vykřikla a odstrčila ho. Ten se zastavil, a jako by se zalekl toho, co se snažil udělat. Pohlédl na Evelyn, která stála u zdi a třásla se strachy po celém těle. Odvážila se zdvihnout zrak. Jejich oči se setkaly. On hleděl do vyděšených očí elfky, ona do hrůzostrašných oči, do očí UPÍRA! Zahlédla tam ale ne zlost, jak se domnívala, ale strach a zoufalství. Dlouho si hleděli do očí, až se nakonec on probral, otočil, práskl dveřmi a zmizel ve tmě.


Líbil se vám příběh? :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Beth Beth | Web | 10. srpna 2011 v 16:30 | Reagovat

Takovej konec, já tě uškrtím! :D Kdo je ten upír, odkud přišel a proč? Prosím, prosím, smutně koukám...chtělo by to pokráčko a brzy :-)

Teď trochu kritiky: Vím, že jsi v úvodu psala, žes to začala psát už před třemi lety, ale i tak by chtělo se na kapitoly kouknout znova a třeba tam něco přidat...třeba mi přišla hodně krátká ta scéna s Evelyninou nevlastní matkou při slavnostní večeři a trochu tam víc popsat jejich rozhovor, kde by byl trochu naznačen jejich vztah a tak podobně...plus třeba nějaká scéna s Evelyniným otcem. Toho bych taky ráda poznala :) Jinak ale moc pěkné a i minulá část byla hezká :)

2 Katty-shi*~ Katty-shi*~ | Web | 10. srpna 2011 v 20:59 | Reagovat

No já nemám slov!! :) Takovéhle příběhy miluju, už dlouho jsem hledala ne netu nějaký podobný!! :)
Je to vážně krásné!! Pokračuj! :)

3 Lilith Lilith | 11. srpna 2011 v 18:00 | Reagovat

Jéé děkuju, to jsem hrozně moc ráda, že se to líbí, já to válela dlouho v šuplíku s tím, že je to jen blbost ;-)

A o jejím otci, matce i upírovi se samozřejmě dozvíte v dalších kapitolách ;))

4 Elisis Elisis | Web | 16. srpna 2011 v 14:14 | Reagovat

Jsem napnutá jak struna! Ještě, že je tu další díl :D Moc pěkný díl, líbí se mi vyjádření těch detailů, myšlenek a citů. Moc pěkné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama